شارژ کشتی های برقی وسط دریا امکانپذیر شد

به گزارش مجله سرگرمی، کشتی های برقی در انگلیس به لطف فناوری و تسهیلات جدید و به عنوان بخشی از برنامه های انگلیس برای دستیابی به هدف انتشار صفر آلاینده تا سال 2050، به زودی می توانند در هنگام کار شارژ شوند.

شارژ کشتی های برقی وسط دریا امکانپذیر شد

انگلیس اهداف بلند پروازانه ای برای دستیابی به هدف عدم انتشار آلاینده تا سال 2050 تعیین کرده است. این کشور برای انجام این کار باید ناوگان دریایی خود را نیز کربن زدایی کند و اکنون یک پروژه جدید ممکن است پیروز به تحقق این امر شود.

این پروژه تحت هدایت کنسرسیومی از شرکت های انرژی های تجدیدپذیر و شرکت های دریایی به دنبال بررسی قابلیت توسعه تاسیسات شارژ در راه دور برای شناورهای برقی است.

این فناوری جدید قابلیت اتصال کشتی های الکتریکی را در هنگام کار به خود فراهم می کند و آنها را شارژ می کند. این مساله باعث افزایش بُرد و قابلیت های عملیاتی بیشتر برای این کشتی ها می شود.

این فرآیند به شرح زیر است: کشتی برقی انرژی را از نیروگاه های بادی موجود در وسط دریا می گیرد و آن را در باتری های خود ذخیره می کند.

استوارت بارنز از اعضای این پروژه می گوید: این فناوری موسوم به ORE Catapult تقاضای شدید صنعت دریایی برای راه حل های پاک را در کمک به این صنعت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برآورده می کند. نشانه های اولیه حاکی از آن است که کشتی های برقی و هیبریدی در حال کسب محبوبیت در میان شرکت ها هستند و دلیل اصلی آن اکنون می تواند قابلیت شارژ آنها در وسط دریا باشد.

برخورداری از این تسهیلات جدید که می تواند شارژ شدن در راه دور را فراهم کند، همچنین می تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای سرمایه گذاری در کشتی های الکتریکی تقویت کند، چرا که این شناورها به نوبه خود باعث کاهش هزینه های عملیات و نگهداری می شوند.

لئو هامبرو یکی دیگر از شرکای این پروژه می گوید: ما به عنوان یک اپراتور کشتی، به طور فعال عملیات دریایی انتشار صفر کربن را دنبال می کنیم. ما معتقدیم که قابلیت شارژ دریایی یک عامل مهم در استقرار سریع شناورهای الکتریکی و هیبریدی در دریا است.

این پروژه در اولین گام در حال انجام یک مطالعه شناخت از بازار و جستجوی نظرات متخصصان، از طراحان کشتی ها گرفته تا اپراتورها و صاحبان مزارع بادی دریایی هستند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1359

به "شارژ کشتی های برقی وسط دریا امکانپذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ کشتی های برقی وسط دریا امکانپذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید