درباره مهارت های زندگی مشترک بیشتر بدانید

به گزارش مجله سرگرمی، یک روانشناس گفت: ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات برای زندگی یک فرد است و شناخت طرفین از یکدیگر می تواند دوطرف را برای ازدواج آماده تر کند.

درباره مهارت های زندگی مشترک بیشتر بدانید

به گزارش گروه رسانه های مجله سرگرمی، زهرا امام روانشناس و مشاور خانواده در گفت وگو با مجله سرگرمی، درباره مهارت های زندگی زناشویی اظهار کرد: ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات برای زندگی یک فرد است و شناخت طرفین از یکدیگر و فهمیدن خواسته ها و انتظارات از یکدیگر می تواند دوطرف را برای ازدواج آماده تر کند.

امام بیان کرد: دانستن بک سری از مهارت ها قبل از ازدواج باعث می شود تا زوجین بتوانند در مواقع بحرانی از آن استفاده کنند و تنش را در رابطه کم کنند و اولین و مهمترین مهارت در زندگی زناشویی قدرت حل مسئله است.

این روانشناس اضافه کرد: نداشتن این مهارت مخصوصا در دو سال اول زندگی مشترک موجب بروز مشکل اساسی در زندگی می شود و همچنین اولویت اول بعد از ازدواج باید همسرتان باشد.

او با بیان اینکه از دیگر مهارت های زندگی زناشویی رشد فردی است، گفت: زوجین باید بتوانند تا از اشتباهات طرف مقابل بگذرند و با خلاقیت زندگی خود را از یکنواختی درآورند همچنین شناخت خودرا از یکدیگر بالا ببرید.

امام اضافه کرد: تمرکز روی خصوصیات مثبت یکدیگر کنید و بدانید آدم ها هم خصوصیات مثبت دارند و هم منفی و دانستن اینکه زندگی مجردی و متاهلی تفاوت دارند از مهارت هایی است که زوجین باید در زندگی مشترک بدانند.

این روانشناس ادامه داد: از مهارت هایی که زوجین در زندگی مشترک باید به آن توجه کنند شناخت مجدد طرف مقابل در زندگی مشترک و شیوه صحیح یک بحث در مورد یک مسئله را دانستن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 شهریور 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 259

به "درباره مهارت های زندگی مشترک بیشتر بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره مهارت های زندگی مشترک بیشتر بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید