توضیح الحشد الشعبی درباره حمله تروریستی اخیر در کرکوک

به گزارش مجله سرگرمی، یکی از فرماندهان الحشد الشعبی عراق در خصوص حمله تروریستی اخیر به دو نقطه امنیتی استان کرکوک جزئیاتی را ارائه کرد.

توضیح الحشد الشعبی درباره حمله تروریستی اخیر در کرکوک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی انتشار اخباری از حمله تروریستی به دو نقطه امنیتی در استان کرکوک عراق، که یکی از آنها تحت کنترل نیروهای الحشد الشعبی و دیگری تحت کنترل نیروهای ارتش بود، یکی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی درباره جزئیات این حمله توضیح داد.

به نوشته خبرگزاری براثا، عرفان عبدالحسین الامامی معاون فرماندهی عملیات محور شمال عراق در الحشد الشعبی گفت: چندین خمپاره به سوی دو نقطه یکی در جنوب داقوق تحت کنترل فرماندهی عملیات شمال الحشد و دیگری تحت کنترل ارتش در روستای البومفرج در جنوب کرکوک شلیک شد.به دنبال شلیک خمپاره ها، یک حمله تروریستی علیه این دو مقر صورت گرفت که مهار و خنثی شد.

وی اضافه کرد: این حمله تروریستی به زخمی شدن سه نیروی الحشد الشعبی و چهار نیروی ارتش عراق منجر شد.

الامامی اضافه کرد که تروریست های داعش طی ماه مبارک رمضان نیز در راستای تلاش های ناکام برای اثبات وجود خود در عراق و عرض اندام، به حملات خود ادامه می دهند.

با وجود اعلام پیروزی عراق بر داعش در سال 2017 و تداوم عملیات های پاکسازی در مناطق آزادشده از لوث وجود تروریست ها هنوز شماری از عناصر و هسته های خاموش این گروه تروریستی در برخی مناطق استان های دیالی، کرکوک، نینوی، صلاح الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

حدود ده روز پیش از این حمله تروریستی، سرویس اطلاعات عراق طی بیانیه ای، از خنثی کردن یک طرح تروریستی برای ترور نیروهای سازمان الحشد الشعبی در کرکوک خبر داد و بیان نمود که بر اساس دستورات مراجع عالی رتبه مبنی بر پیگرد و تعقیب تروریست ها، گروه های مختلف دستگاه اطلاعات دولت فدرال در وزارت کشور، دو تروریست را بر اساس ماده 4 قانون مبارزه با تروریسم به دلیل عضویت در گروه تروریستی داعش، دستگیر کردند.

بنا بر این گزارش، این دو تروریست در بازپرسی های اولیه اعتراف کردند که از طریق یکی از سرکرده های داعش، در سال 2020 به باندهای جنایتکار تروریستی پیوسته اند و ماموریت آنها، رصد و تعقیب برخی اعضای الحشد الشعبی و سرویس های امنیتی با هدف ترور و پاکسازی آنها بود. این دو تروریست همچنین اعتراف کردند که شماری از جوانان را در کرکوک جذب باندهای تروریستی کرده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1679

به "توضیح الحشد الشعبی درباره حمله تروریستی اخیر در کرکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح الحشد الشعبی درباره حمله تروریستی اخیر در کرکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید