تمام کشور تا آبان 1400 واکسینه می شود

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا از واکسیناسیون تمام کشور تا آبان 1400 خبر داد.

تمام کشور تا آبان 1400 واکسینه می شود

به گزارش صداوسیما، علیرضا رئیسی در ارتباط تصویری با استودیو پخش خبر 21 شبکه اول سیما، افزود: طبق سند رسمی واکسیناسیون در کشور که مصوب ستاد ملی می باشد بر اساس اولویت بندی های صورت گرفته اول کادر درمانی و آن هایی که در بخش مراقبت های ویژه و در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی هستند از پزشکان و پرستاران تا خدمه هر بخش حدود 635 بیمارستان خصوصی و دولتی کشور و همچنین مؤسسات خیریه از امروز مورد واکسیناسیون قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: رعایت عدالت در واکسیناسیون از جمله ویژگی های طرح واکسیناسیون بود که در این طرح حدود سه هزار نفر مورد واکسیناسیون قرار گرفته اند مرحله اول این طرح هفته آینده انتها می پذیرد.

رئیسی گفت: با ورود محموله دوم واکسن های کرونا به کشور هفته آینده بر اساس اولویت بندی ها، واکسیناسیون ادامه خواهد یافت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا شرح داد: تزریق دز اول واکسن کرونا به معنای ایمن شدن فرد نیست و هر فرد باید سه هفته بعد از تزریق دز اول، دوباره دز دوم را دریافت نماید و پس از گذشت یک ماه از تزریق دز دوم، فرد می تواند ایمنی را احساس نماید.

وی گفت: ما با تزریق واکسن کرونا، ویروس وارد بدن افراد نمی کنیم فقط سعی می کنیم تا سیستم ایمنی افراد را تقویت نمائیم بنابراین ما بین مرحله تزریق دز اول و دوم، امکان ابتلاء به کرونا در افراد وجود دارد، اما نسبت به افراد عادی از احتمال کمتری برخوردار است.

رئیسی از خرید واکسن از کووکس و واردات آن تا قبل از انتها سال خبر داد و افزود: با واردات واکسن از منابع دیگر نباید از واکسن پاستور که حاصل تلاش های مشترک ایران و کوبا است غافل شد امید بسیاری داریم که در اسفند امسال، این واکسن هم به سبد واکسن ما اضافه شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس سند ملی اگر بتوانیم تا انتها امسال حدود یک میلیون و 300 هزار نفر را واکسینه کنیم، امید است بتوانیم تا انتها سال گروه هدفمان را مورد تزریق واکسن قرار دهیم.

وی شرح داد: قول می دهیم که در سال 1400 تمام اهداف واکسیناسیون ما محقق خواهد شد.

رئیسی افزود: برای ایمنی جمعی باید حدود 60 الی 75 درصد از افراد جامعه واکسینه شوند و برای این منظور، حدود 45 یا 46 میلیون نفر باید مورد تزریق قرار گیرند. امیدواریم تا آبان 1400 همه کشور را واکسینه کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1515

به "تمام کشور تا آبان 1400 واکسینه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام کشور تا آبان 1400 واکسینه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید