انتقاد رئیس سازمان بهزیستی از عدم پوشش سراسری مهد های کودک

رئیس سازمان بهزیستی از نبود پوشش سراسری مهد های کودک در سراسر کشور انتقاد کرد.

انتقاد رئیس سازمان بهزیستی از عدم پوشش سراسری مهد های کودک

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی در مراسم آیین نواختن زنگ شروع سال تحصیلی با اشاره به اینکه بیش از 15 هزار مهدکودک در سراسر کشور فعال هستند گفت: با وجود کوشش های انجام شده در سال های اخیر در اینباره نباید به شرایط موجود قانع شویم.

وی یکی از محوری ترین مسائل مورد توجه در این زمینه را بیانات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: بنابر این بیانات هرچقدر در ارتباط با مهد های کودک سرمایه گذاری کنیم ضرر نخواهیم کرد.

رئیس سازمان بهزیستی ارتقای کمی و کیفی مهد های کودک را حائز اهمیت خواند و گفت: سردرگمی در میان وظایف وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در این زمینه در کنار ابهامات قانونی مشکلاتی را در توسعه مهد های کودک به وجود آورده است.

وی اضافه نمود: با مذاکرات خوب انجام گرفته میان مسؤولان شورای انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی و با تاکید رییس مجلس سازمان بهزیستی به دنبال این است که به شایستگی به وظایفش درخصوص مهد ها رسیدگی کند.

قبادی دانا گفت: توجه به مهد های کودک منشا خیر برای کشور است، و این مساله محقق نمی گردد مگر با حضور فعالانه دست اندرکاران و بخش خصوصی.

وی موضوع عدالت و توزیع امکانات در مناطق کمتر برخوردار را حائز اهمیت دانست وی گفت: به همین منظور روستا مهد ها و مهد های حاشیه در اولویت قرار گرفته اند.

رئیس سازمان بهزیستی ارائه یک وعده غذای گرم در این مهد ها را از جمله این خدمات برشمرد.

قبادی دانا با بیان اینکه باید در حوزه پرورش و تعلیم و تربیت از روش های نوین و با محتوای ایرانی اسلامی بهره ببریم ابراز داشت: تامین محتوای اموزشی مهد ها بر عهده وزارت آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه کاستی هایی وجود داشته ایم گفت: باید در جهت برطرف سیستماتیک آن گام بر داریم.

وی نبود پوشش سراسری مهد های کودک در سراسر کشور را مورد انتقاد قرار داد و گفت:، چون شاکله انسان در این سنین شکل می گیرد می تواند مبنای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آینده افراد باشد و موجب تقویت تاب آوری در برابر آسیب ها مانند اعتیاد گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 417

به "انتقاد رئیس سازمان بهزیستی از عدم پوشش سراسری مهد های کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رئیس سازمان بهزیستی از عدم پوشش سراسری مهد های کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید