9 نکته در خصوص تضمین بازدهی 25 درصدی سهامدارانی که کمتر از 10 میلیون تومان سهام دارند

به گزارش مجله سرگرمی، سهامدارانی که از ابتدای امسال وارد بورس شده و در حال حاضر ارزش پورتفوی آنها 10 میلیون تومان یا کمتر است، حداقل بازدهی 25 درصدی آنها تضمین و چنانچه بازدهی کمتر از این میزان باشد، جبران و تفاوت آن به سهامداران پرداخت خواهد شد.

9 نکته در خصوص تضمین بازدهی 25 درصدی سهامدارانی که کمتر از 10 میلیون تومان سهام دارند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه هفته گذشته شورای عالی بورس پیشنهادی طرح حمایت صندوق توسعه بازار سهام از سهامداران خرد در راستای ایجاد دید بلندمدت برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه بود، که جزئیات آن بدین توضیح است:

. ارزش پورتفوی سهامداران باید 10 میلیون تومان یا کمتر باشد.

. ورود سهامداران به بازار سرمایه باید از ابتدای سال 99 رخ داده باشد تا بتوانند بر روی پورتفوی سهام خود نوعی ضمانت حداقل بازدهی از صندوق توسعه دریافت نمایند.

. پورتفوی مورد محاسبه برای این افراد مشتمل بر سهام، واحدهای صندوق های با درآمد ثابت و صندوق های سهامی و به طور کلی اوضاع اوراق بهادار بازار سرمایه خواهد بود، که اگر ارزش آن 10 میلیون تومان یا کمتر باشد، صندوق توسعه بازار، این حمایت را در قالب یک اختیار فروش برای این دسته از سهامداران بر روی کل پورتفوی شان و برای تاریخ انتهای اردیبهشت 1401 قایل می گردد.

. تا اردیبهشت دو سال دیگر کسب حداقل بازدهی 25 درصدی برای این دسته از سهامداران تضمین می گردد و چنانچه بازدهی کسب شده در این مدت کمتر از این میزان باشد، جبران و تفاوت آن به سهامداران پرداخت خواهد شد. به عنوان مثال اگر امروز شخصی 10 میلیون تومان پرتفوی داشته باشد و ارزش همین تعداد سهام را بدون اینکه در طی 14 ماه کاهش دهد، در اردیبهشت سال 1401 کمتر از 12میلیون و 500 هزار تومان باشد، تفاوت آن به این افراد پرداخت خواهد شد و اگر هم بیشتر از این رقم باشد سود آن برای سهامدار محفوظ خواهد بود.

. شرط لازم برای پرداخت این مبلغ جبرانی تغییر ندادن پورتفوی سهامدار خرد تا تاریخ سررسید ذکر شده است.

. در صورتی که افراد سهام جدید خریداری نموده و به پورتفوی خود اضافه نمایند، سهام جدید مشمول این حمایت نخواهد بود.

. یکی از شروط اصلی اعمال این طرح این است که سهامدار باید مقدار سهامی که به نوعی در قالب پورتفویش بیمه می گردد، حفظ و نگهداری نمایند و در صورت تغییر هر بخش، کل حمایت لغو خواهد شد

. از بین افرادی که از ابتدای سال 99 نخستین معامله خود را انجام دادند و تعداد آنها به 6 میلیون و 100 هزار نفرمی رسد، حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر دارای پرتفوی کمتر از 10 میلیون تومان هستند.

. در راستای مکانیسم اجرای این طرح، نمادی در بورس تهران ایجاد خواهد شد تا افرادی که برای حضور در این طرح اعلام آمادگی می نمایند، اختیار فروش را که یک ریالی خواهد بود تهیه نمایند. تهیه این اختیار مانع از فروش آن نخواهد بود؛ یعنی اگر این سهامداران در طول دوره احساس کردند که قیمت بالا رفته، می توانند ادام به فروش سهام خود نمایند، اما این اختیار از آنها سلب خواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1557

به "9 نکته در خصوص تضمین بازدهی 25 درصدی سهامدارانی که کمتر از 10 میلیون تومان سهام دارند" امتیاز دهید

2 کاربر به "9 نکته در خصوص تضمین بازدهی 25 درصدی سهامدارانی که کمتر از 10 میلیون تومان سهام دارند" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته در خصوص تضمین بازدهی 25 درصدی سهامدارانی که کمتر از 10 میلیون تومان سهام دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید