5 استان رکورددار مرگ و میر کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت، استان هایی که بیشترین میزان بروز مرگ و میر کرونایی را داشتند، گفت.

5 استان رکورددار مرگ و میر کرونا

سیما سادات لاری، گفت: میانگین بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته در کشور حدود 24 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت گزارش شده است. بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان های ایلام، سمنان، یزد و خراسان جنوبی بوده است که میانگین بروز در استان های یادشده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورمان حدود 44.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز مربوط به استان های یزد، خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و سمنان بوده است.

وی اضافه کرد: پیروزی بر کرونا نیازمند کارزاری مبتنی بر همبستگی میان حاکمیت و شهروندان است و ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت عزم ملی برای مبارزه با بیماری هستیم. امیدواریم با شروع محدودیت های سراسری در کشور دستگاه های اجرایی و نهادهای متولی تمام همت و توان خود را در صیانت از مردم به کار گرفته و جدی تر و پررنگ تر از گذشته در کنار همکاران نظام سلامت باشند. مطمئناً پرسنل نظام سلامت نیز تا زمان برچیده شدن بساط این مهمان ناخوانده از مرزهای این مرز و بوم به رغم خستگی های فراوان خدمت گذار خواهند بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1346

به "5 استان رکورددار مرگ و میر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 استان رکورددار مرگ و میر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید