2 مانع پیشرفت شرکتهای دانش بنیان، تغییر قانون معافیت های مالیاتی

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، عبدالرضا یعقوب زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور مراقبت های ویژه بزرگسالان و اطفال و برگزیده سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان خوارزمی که به صورت آنلاین در وزارت علوم برگزار شد، گفت: اگر در ایران نگاهی به آینده داریم و درصدد هستیم که کشوری پیشرفته از نظر صنعتی داشته باشیم منطقاً چاره ای جز اینکه شرکت های بزرگ صنعتی مبتنی بر تحقیقات لوکوموتیو صنعت شوند و شرکتهای کوچک تر را هدایت کنند نداریم.

2 مانع پیشرفت شرکتهای دانش بنیان، تغییر قانون معافیت های مالیاتی

وی با بیان اینکه تا به امروز رشدهایی در شرکتهای صنعتی داشته ایم، خاطر نشان کرد: اما باید شرایط این شرکتها از شرایط موجود بهتر شود و این پتانسیل در کشور ما به خوبی وجود دارد.

یعقوب زاده مطرح کرد: پتانسیل کشور ما معادن و عامل خارجی نیست بلکه همین جوانان و محققان کشور هستند که باید این جوانان را در کشور نگه داریم و با حمایت های مادی و معنوی نگذاریم از کشور خارج شوند. باید بتوانیم برای این پژوهشگران پروژه های خوب تعریف کنیم.

به گفته وی، اکنون در شرایطی هستیم که برخی از این جوانان توانسته اند با اقداماتشان در کشور، همه دنیا را شگفت زده کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید دغدغه مسئولان نگه داشتن این جوانان باشد، گفت: نباید بگذاریم این جوانان از کشور خارج شوند و همیشه از مسئولان خواسته ایم اقداماتی در راستای ایجاد انگیزه جوانان انجام دهند که در کشور بمانند.

وی با تاکید بر اینکه رصد این جوانان کار دشواری نیست، گفت: میزان رفتن و ماندن جوانان کشور نشان از این است که چقدر توانسته ایم بستر برای آنها فراهم کنیم که پیشرفت کنند یا مزاحم آنها بوده ایم که بروند.

یعقوب زاده با بیان اینکه البته بسیاری از این افراد که رفته اند پشیمان هستند اما روی بازگشت را ندارند، گفت: تغییر قوانین از عواملی است که باعث عدم پیشرفت شرکتهای دانش بنیان می شود؛ در حال حاضر قانون معافیت های مالیاتی از جمله قوانین است که ایجاد شده و شرکتها از آنها بهره می برند اما امسال این قانون در حال تغییر است.

وی افزود: همچنین بخش خصوصی باید انگیزه های کافی را برای رقابت داشته باشد و اگر بخش دولتی بخواهد با انتقال تکنولوژی و واردات محصولاتی که توانایی تولید آن در شرکتهای دانش بنیان وجود دارد می تواند انگیزه محققان کشور را کمتر کند.

وی افزود: در واقع این اقدام بخش دولتی مانع، سونامی و عامل ضد انگیزه بزرگ برای شرکتها است که نباید این اتفاق بیافتد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1488

به "2 مانع پیشرفت شرکتهای دانش بنیان، تغییر قانون معافیت های مالیاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 مانع پیشرفت شرکتهای دانش بنیان، تغییر قانون معافیت های مالیاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید