1168 منطقه نمونه گردشگری در کشور وجود دارد، مجوز 12 شهر نمونه گردشگری در هیئت دولت تصویب شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از وجود یک هزار و 168 منطقه نمونه گردشگری در کشور اطلاع داد و گفت: 12 شهر کشور نیز مصوبه هیئت دولت را برای تبدیل شدن به شهرهای نمونه گردشگری اخذ کردند.

1168 منطقه نمونه گردشگری در کشور وجود دارد، مجوز 12 شهر نمونه گردشگری در هیئت دولت تصویب شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش مجله سرگرمی از سمنان، جلال تاجیک عصر امروز در ششمین نشست شهرهای نمونه گردشگری کشور که به میزبانی شهر بسطام برگزار گردید گفت: تنها 100 منطقه نمونه گردشگری کشور فعال هستند.

وی با اشاره به بعضی اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای سامان دادن به این مناطق اضافه کرد: رقم تعیینی اعتبار برای توسعه زیرساخت های گردشگری شهرهای نمونه گردشگری کشور اختصاص یافته است.

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعلام کرد: این اعتبار که به صورت سنواتی است؛ هرساله از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در قالب اعتبار تملک و دارایی های این شهرهای نمونه گردشگری به معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار می گیرد.

تاجیک با اشاره به پیگیری فرایند اختصاص اعتباری و ردیف بودجه ای تعیین و مستقل در بودجه سنواتی کل کشور در اعتبارات تملک و دارایی در مجلس شورای اسلامی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: نمایندگان شهرهای نمونه گردشگری کشور در مجلس شورای اسلامی می توانند برای بهره مند شدن شهرهای خود از این اعتبارات برای به نتیجه رسیدن آن یاری نمایند تا در یک برنامه چهارساله تثبیت گردد.

وی با اشاره به اینکه امکان برگزاری جلسه ای مشترک با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی که شهرهای نمونه گردشگری در حوزه انتخابیه آنان واقع شده است و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد اعلام کرد: 12 شهر کشور نیز مصوبه هیئت دولت را برای تبدیل شدن به شهرهای نمونه گردشگری اخذ نموده و به زودی به جمع این شهرها اضافه می شوند. شهر کاشان نیز به دنبال اخذ مصوبه هیئت دولت در این زمینه است.

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از پیگیری این سازمان برای اعطای تسهیلات به شهرداری های شهرهای نمونه گردشگری کشور با همکاری بانک شهر و نیز معرفی ظرفیت های شهرهای نمونه گردشگری به وسیله ساخت و پخش برنامه های مستند تلویزیونی اطلاع داد و اعلام کرد: مردم و مدیران شهرهای نمونه گردشگری باید بدانند که سازمان میراث فرهنگی برای توسعه این شهرهای برنامه ریزی نموده است و این اقدامات ازجمله این برنامه هاست.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اسفند 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 697

به "1168 منطقه نمونه گردشگری در کشور وجود دارد، مجوز 12 شهر نمونه گردشگری در هیئت دولت تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1168 منطقه نمونه گردشگری در کشور وجود دارد، مجوز 12 شهر نمونه گردشگری در هیئت دولت تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید