یک سهمیه شمشیربازی المپیک آرژانتین به ایران رسید

به گزارش مجله سرگرمی، تک سهمیه شمشیربازی ایران برای بازی های المپیک جوانان در اسلحه سابر پسران و به واسطه نتایج این رشته در مسابقات جهانی ایتالیا و همچنین برخی انصراف های انجام گردیده از طرف شمشیربازانی که صاحب سهمیه این بازی ها بودند، به دست آمده است.

یک سهمیه شمشیربازی المپیک آرژانتین به ایران رسید

شمشیربازی آسیا در مجموع صاحب سه سهمیه در اسلحه سابر بازی های المپیک جوانان است که پیش از این با محاسبه نتایج مسابقات مختلف توزیع گردیده بود. هفته گذشته اما با اعلام انصراف یکی از این بازیکنان برای حضور در المپیک جوانان، سهمیه وی به ایران و امیرحسین شاکر رسید.

این شمشیرباز اسلحه سابر کشورمان در رقابت های جهانی ایتالیا که اوایل سال جاری برگزار گردید با عملکرد خوب خود تا جدول 32 نفره پیش رفت و با امتیازاتی که در مجموع مسابقات حاضر در آن کسب نموده بود، در فهرست بازیکنان رزرو آسیا برای المپیک جوانان، به عنوان نفر نخست نهاده شد و توانست با اولین اعلام انصراف از میان سه بازیکن المپیکی قاره، شانس شرکت در این بازی ها را از آن خود کند.

فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی در مصاحبه با مجله سرگرمی ضمن تائید این مطلب گفت: هفته گذشته فدراسیون جهانی شمشیربازی موضوعِ انصراف یکی از بازیکنان قاره آسیا از حضور در بازی های المپیک جوانان و جایگزین شدن امیرحسین شاکر به عنوان اولین بازیکن رزروی قاره را به ما اظهار داشت.

وی ادامه داد: فدراسیون شمشیربازی هم موضوع را به کمیته ملی المپیک اطلاع رسانی کرد. مدیران کمیته نیز با انجام اقدامات لازم از طریق رایزنی با کمیته بین المللی المپیک و برگزارکنندگان بازی های المپیک جوانان، تائیدیه و موافقت این موضوع را دریافت کردند. بدین ترتیب شاکر به عنوان نماینده شمشیربازی ایران در بازی های المپیک جوانان شرکت خواهد نمود.

به گزارش مجله سرگرمی، سومین دوره بازی های المپیک جوانان 14 تا 26 مهرماه در بوینس آیرس آرژانتین برگزار می گردد. شمشیربازی در حالی برای این بازی ها صاحب یک سهمیه گردیده که در دو دوره پیشین بازی ها سهمیه ای نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 دی 1397 بروزرسانی: 22 دی 1397 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 47

به "یک سهمیه شمشیربازی المپیک آرژانتین به ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سهمیه شمشیربازی المپیک آرژانتین به ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید