گزینه ریاست CIA: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد خبرنگاران

به گزارش مجله سرگرمی، گزینه پیشنهادی رییس جمهوری ایالات متحده برای سازمان سیا، گفت در صورت تایید، متعهد خواهد بود ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریحا در اختیار مقامات بگذارد.

گزینه ریاست CIA: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از یو اس ای تودی، ویلیام برنز گزینه پیشنهادی رییس جمهوری ایالات متحده برای ریاست آژانس مرکزی اطلاعات، موسوم به سی آی ای یا سیا، گفت در صورت تایید، متعهد خواهد بود ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریحاً در اختیار مقامات بگذارد.

ویلیام برنز در سخنان مقدماتی در ابتدای نشست آنالیز صلاحیت خود در کمیته اطلاعات سنا، به سابقه طولانی خود در همکاری با دولت های مختلف از هر دو حزب عمده سیاسی دموکرات و جمهورخواه در آمریکا اشاره نمود.

ویافزود در این مدت آموخته است اطلاعات خوب، که با صداقت ارائه گردد، نخستین خط دفاعی آمریکا بوده و کارشناسان اطلاعاتی باید آنچه سیاستمداران ضروری است بدانند را به آنها بگویند، حتی اگر نخواهند بشنوند.

وی، که در مذاکرات دیپلماتیکی که به توافق هسته ای سال 2015 با ایران منتهی شد نقش مهمی ایفا نموده بود، تاکید نمود در صورت تایید برای این سمت ارزیابی های اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح و بی پیرایه ارائه خواهد داد.

دریافت هدیه از عربستان سعودی

برنز در بخش دیگری از صحبت های خود، دریافت هدیه از سفیر وقت پادشاهی سعودی در واشنگتن به ارزش هزاران دلار را تایید کرد.

برنز دریافت هدیه از سفیر سعودی را در فهرست هدایایی آورده است که در 5 سال گذشته دریافت نموده است.

از برنز خواسته شده بود فهرست هدایایی را که در 5 سال گذشته دریافت نموده و ارزش آنها بیش از 100 دلار آمریکا بوده است به کمیته امور اطلاعاتی وابسته به کنگره آمریکا قبل از شرکت در نشست آنالیز برنامه ها و صلاحیت های او برای تصدی ریاست سیا ارائه کند.

نشست کمیته اطلاعاتی سنا برای آنالیز برنامه ها و صلاحیت های برنز دیروز چهارشنبه برگزار گردید و او این فهرست را تحویل داده است.

برنز که در سال های گذشته ریاست موسسه کارنگی برای صلح جهانی را برعهده داشته در این فهرست آورده است که در 5 سال گذشته هدایایی به ویژه یک هدیه از سفیر وقت سعودی در واشنگتن دریافت نموده که ارزش آن هزاران دلار بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1536

به "گزینه ریاست CIA: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزینه ریاست CIA: ارزیابی اطلاعاتی مربوط به ایران را صریح ارائه خواهم داد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید