کانادایی ها نگران رکود مالی در سال 2020 هستند

به گزارش مجله سرگرمی، نظرسنجی نشان می دهد کانادایی ها نگران هستند که اقتصاد کشور در سال آینده به سمت رکود پیش برود.

کانادایی ها نگران رکود مالی در سال 2020 هستند

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

در یک نظرسنجی جدید که توسط گروه تحقیقات نانوس به سفارش بلومبرگ نیوز اجرا شده، 56 درصد از کانادایی ها گفته اند حداقل شانسی تا حدودی محتمل وجود دارد که در سال 2020 اقتصاد دچار رکود گردد. این حسی بود که در سراسر کشور، جنسیت ها و سنین مختلف مشترک بود. تنها 34 درصد گفتند رکود غیراحتمال دارد و 10 درصد گفتند مطمئن نیستند.

این یک ارزیابی بدبینانه از چشم انداز کاناداست که هم راستا با دیگر داده هایی واقع شده است که نشان می دهند اطمینان مصرف نمایندگان به شدت کاهش یافته است. این امر زنگ خطری برای میزان مصرف است.

این افت در حالی انجام شده که بازارهای مالی دارند بهبود پیدا می نمایند و حقوق ها بیشتر شده است. همه اینها نشان می دهد ممکن است فاکتورهای دیگری در این امر دخیل باشند. این فاکتورها می تواند شامل وجود نگرانی ها درباره جنگ های تجاری جهانی، کاهش سرعت رشد در کانادا و حتی انتخابات فدرال تفرقه انگیزی بگردد که باعث شد مجلس تحت تاثیر قرار بگیرد و تنش های منطقه ای به وجود بیاید.

نیک نانوس رییس هیات مدیره شرکت نانوس گفت: کانادایی ها چشم انداز تیره ای نسبت به 2020 دارند و خیلی از آن ها باور دارند که رکود احتمال دارد. نگرانی درباره رکود بالقوه، بدون توجه به قدرت بنیان های مالی، می تواند یک اثر منفی واقعی روی مخارج مصرف نمایندگان داشته باشد.

این چشم انداز منفی بیشتر از همه در استان های منیتوبا و آلبرتا به چشم می آید که با توجه به ضعف در بخش انرژی از قبل شاهد شرایطی مشابه به رکود بوده اند. اما بیشتر پاسخ دهندگان بریتیش کلمبیا و انتاریو هم نگران به وقوع پیوستن رکود در آینده نزدیک هستند. کبک تنها استانی بود که در آن تعداد خوش بین ها از بدبین ها بیشتر بود.

دو ماه است که اطمینان خانوارها رو به افت بوده است. سنجشی جداگانه برای مشخص اطمینان مصرف نماینده؛ یعنی شاخص اطمینان کانادایی بلومبرگ نانوس، نوامبر را با پایین ترین امتیاز انتها ماه از ژانویه تا به حال برآورد کرد. این امتیازبسیار پایین تر از میانگین های تاریخی خود بود. یک نظرسنجی دیگر در اواخر اکتبر هم به این نتیجه رسید که تنها 22 درصد از کانادایی ها نسبت به قابلیت نخست وزیر جاستین ترودو برای خلق موقعیت های رفاه مالی اطمینان قوی دارند.

نتایج نظرسنجی فعلی بر اساس ترکیبی از نظرسنجی تصادفی 1010 کانادایی بین بیست و نهم نوامبر و دوم دسامبر به وسیله تلفن و به صورت آنلاین به دست آمده اند. از پاسخ دهندگان پرسیده شد که آیا فکر می نمایند رکود محتمل، تا حدودی محتمل، تا حدودی غیرمحتمل و غیراحتمال دارد.

بخش بندی پاسخ ها به این صورت بود: محتمل 14 درصد، تا حدودی محتمل 42 درصد، تا حدودی غیرمحتمل 28 درصد، غیرمحتمل 6 درصد و غیرمطمئن 10 درصد. این نخستین باری است که بلومبرگ و نانوس این سوال ها را در نظرسنجی پرسیده اند و در نتیجه نمی توان آن را با آمار گذشته مقایسه کرد.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1193

به "کانادایی ها نگران رکود مالی در سال 2020 هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادایی ها نگران رکود مالی در سال 2020 هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید