کارگران چند سال پس انداز نمایند خانه می خرند؟

به گزارش مجله سرگرمی، یک کارشناس مالی با بیان اینکه در شرایط اضطراری چاره ای جز پیش بینی راهکارهای موقت برای خانه دار شدن نداریم، گفت: کارگران دستکم باید 10 سال پس انداز نمایند و هیچگونه هزینه ای نداشته باشند تا شاید بتوانند خانه های 25 متری خریداری نمایند.

کارگران چند سال پس انداز نمایند خانه می خرند؟

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حمید نجف راهکارهای خانه دار شدن کارگران در شرایط فعلی اقتصاد را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: قبل از پرداختن به این موضوع باید بدانیم که اتفاقاتی که بعضا در بخشهای مالی نظیر مسکن رخ می دهد ناشی از درجا زدن ها و عقبگردهای سالهای گذشته است و علیرغم تاکید بر خانه دار کردن آحاد جامعه به ویژه کارگران، نتوانستیم به شکل عملی وارد بحث مسکن شویم.

وی با بیان اینکه طی سالهای گذشته به موضوع مسکن فکر نکردیم و وجود بعضی نگاهها مانع تکمیل مسکن مهر شد، گفت: مسکن مهر با وجود اشکالات و مخالفانی که داشت باعث شد طی چند سال اجاره ها افزایش پیدا نکند یا درصد ناچیزی بالا برود و عده زیادی از کارگران صاحبخانه شوند.

این کارشناس مالی درباره طرح هایی همچون ساخت آپارتمانهای 25 متری و 30 متری ابراز عقیده کرد و گفت: اگر در تهران میانگین قیمتها را با حداقل دستمزد طبقه کارگر درنظر بگیریم یک کارگر برای اینکه صاحبخانه گردد باید 10 سال هیچ هزینه ای اعم از خوراک و درمان نداشته باشد و تمام پولش را پس انداز کند تا بعد از 10 سال بتواند یک خانه 25 متری خریداری کند.

  • جدیدترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران | آمادگی فروش مالکین مناطق شمالی پایتخت

نجف در پاسخ به این پرسش که طرح هایی که مجلس برای خانه دار کردن مردم در دستور کار دارد تا چه اندازه به خانه دار شدن کارگران یاری می نماید؟ گفت: معتقدم با بخشنامه و دستورالعمل نمی گردد مردم و کارگران را خانه دار کرد ولی با توجه به شرایط حاضر ناچاریم به سمت راهکارهای موقت برویم چون ممکن است که قانون در 5 سال آینده جواب بدهد ولی شرایط امروز شرایط اضطراری است و به فصل سرما هم نزدیک می شویم لذا باید برای ساماندهی بازار آشفته مسکن و کارگران اجاره نشین وارد عمل شویم و چاره ای بیاندیشیم.

وی با بیان اینکه دریافتی کارگران کفاف هزینه های اجاره بها را نمی دهد، اظهار کرد: زمانی ایران خودرو در پیکان شهر آپارتمانهای نقلی و کوچک برای کارگران خود در نظر گرفته بود و کارکنان با مسکنی که برایشان فراهم شده بود، صبح ها سرکار می رفتند و بالای سر خانواده هایشان بودند و بدون دغدغه توانستند حقوق خود را پس انداز نمایند و بعدها صاحبخانه شوند لذا بحث امروز در حوزه مسکن بحث پس انداز است ولی وقتی حداقل دستمزد را زیر خط فقر در نظر می گیریم کارگر چیزی برای پس انداز ندارد. دستمزد تنها 10 روز اول برج را کفاف می دهد و برای ادامه زندگی باید به سراغ شغل های دوم وسوم برود.

به اعتقاد این کارشناس مالی، مسکن با قیمتهای نجومی حاضر به شکل رویا درآمده است و خانه هایی که در شمال شهر خالی از سکنه و به انتظار فروش مانده خریدار ندارد چه برسد به اینکه کسی قدرت اجاره آنها را داشته باشد.

  • آخرین مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن | تسهیلات برای هر واحد چقدر است؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1084

به "کارگران چند سال پس انداز نمایند خانه می خرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران چند سال پس انداز نمایند خانه می خرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید