چرا صف انتظار برای اعمال جراحی در بیمارستان ها طولانی است؟

به گزارش مجله سرگرمی، معاون درمان وزارت بهداشت، در مورد اظهاراتی مبنی بر کمبود دارو و تجهیزات پزشکی که منجر به صف های طولانی برای انجام اعمال جراحی در بیمارستان ها شده است، گفت: وجود لیست انتظار برای اعمال جراحی غیرضروری امری طبیعی است که در تمام دنیا حتی کشورهای پیشرفته نیز موضوعی پذیرفته شده است.

چرا صف انتظار برای اعمال جراحی در بیمارستان ها طولانی است؟

دکتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با مجله سرگرمی، با تاکید بر این که لیست انتظار شکل گرفته در بیمارستان ها به هیچ وجه شامل حال اعمال جراحی اورژانسی و بیماری های صعب العالج نمی گردد، گفت: در سایر بیماری های مزمن مانند بیماران سرطانی نیز، لیست های انتظار طولانی وجود ندارد. وجود لیست انتظار برای اعمال جراحی غیرضروری مانند تعویض مفصل کاملا طبیعی است؛ حتی در بعضی از پیشرفته ترین کشورها لیست انتظار برای این دست اعمال جراحی به دو سال می رسد.

وی دلیل دیگر وجود لیست های انتظار را اینگونه تشریح کرد و اضافه کرد: هنگام ارائه خدمت با موضوعی به اسم سقف ارائه خدمات از سوی بیمه ها روبرو هستیم که بر اساس آن باید خدمات ارائه داده و سند فراوری کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت توضیح داد: در صورتی که سقف ارائه خدمات از سوی بیمه ها برایمان افزایش یابد، می توانیم با اقداماتی که اکنون به وسیله مجلس شورای اسلامی در دست انجام داریم، این مشکل را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 اسفند 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 736

به "چرا صف انتظار برای اعمال جراحی در بیمارستان ها طولانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا صف انتظار برای اعمال جراحی در بیمارستان ها طولانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید