پیش بینی تمدید نشدن قرارداد 40 هزار کارگر اصفهان به دلیل کرونا، بیمه بیکاری برقرار می شود

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران/اصفهان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با پیش بینی اینکه در پی شیوع کرونا قرارداد حدود 40 هزار کارگر در اصفهان تمدید نخواهد شد، گفت: برای رفع این مشکل قرار است با راهکار خاصی این تعداد کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند.

پیش بینی تمدید نشدن قرارداد 40 هزار کارگر اصفهان به دلیل کرونا، بیمه بیکاری برقرار می شود

محسن نیرومند در گفت وگو با مجله سرگرمی در خصوص نگرانی کارگران نسبت به تمدید نشدن قراردادهایشان در سال آینده به دلیل شیوع ویروس کرونا و رکود اقتصادی، اظهار کرد: در پی شیوع کرونا در کشور پیش بینی می شود قرارداد کاری حدود 40 هزار کارگر در استان اصفهان تمدید نشود.

وی با بیان اینکه برای رفع این مشکل قرار است با راه چاره خاصی این تعداد کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند، اضافه نمود: البته برخی کارگران مثلا با سابقه کمتر از یک سال که مشمول بیکاری نیستند نیز در شرایط خاص کنونی، بیمه بیکاری به آنها تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تاکید کرد: قرار است تا محدودیت سابق در خصوص بیمه بیکاری برداشته شود، به طوری که اگر کسی قبلا از آن استفاده کرده، بیمه بیکاری دوباره به وی تعلق گیرد، همچنین بررسی بیمه بیکاری در کمیته هایی که دو ماه به طول می انجامید، در شرایط فعلی حذف خواهد شد.

وی با اشاره به فعال شدن سامانه ای برای افرادی که قراردادهایشان در سال آینده تمدید نمی شود، جهت حذف مراجعات حضوری به اداره کار، گفت: افرادی که در این شرایط شغل خود را از دست داده اند با ورود و ثبت نام در این سامانه، می توانند براساس سوابق کاری خود، از بیمه بیکاری استفاده کنند.

نیرومند در خصوص بودجه دولت برای برقراری بیمه بیکاری کارگران، گفت: دولت 3 هزار میلیارد تومان به صورت جدا برای کارگرانی که در پی شیوع ویروس کرونا بیکار می شوند، اعتبار تخصیص داده است.

وی همچنین با اشاره به حمایت دولت از کارفرمایانی مانند هتلداران که به واسطه کرونا ناچار به تعطیلی شده اند، اضافه نمود: قرار است دولت رقمی معادل 450 میلیارد تومان به صورت وام قرض الحسنه به کارخانجاتی که در این شرایط نمی توانند حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند، تخصیص دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 907

به "پیش بینی تمدید نشدن قرارداد 40 هزار کارگر اصفهان به دلیل کرونا، بیمه بیکاری برقرار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تمدید نشدن قرارداد 40 هزار کارگر اصفهان به دلیل کرونا، بیمه بیکاری برقرار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید