پیشبینی پنتاگون از زمان خاتمه بحران کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: بنا بر برآوردهای مسؤولان ارشد پنتاگون، بحران کرونا ویروس در آمریکا برای چند ماه ادامه می یابد و زندگی حدودا در ماه ژوئن یا ژوئیه به حالت عادی خود بازمی شود.

پیشبینی پنتاگون از زمان خاتمه بحران کرونا

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در جریان کنفرانسی مجازی با نیروهای آمریکایی در سراسر دنیا گفت: براساس تجربه کشورهای زیان دیده از اپیدمی کرونا مثل چین، کره جنوبی و هنگ کنگ تصور می کنم باید دست کم برای دوره چند ماه آماده باشیم.

مارک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا نیز که به سوالات ارسال شده از قبل و طرح سوالات از سوی سخنگوی پنتاگون پاسخ می داد، گفت: باید 10 و احتمالا 12 هفته را پیش بینی کنیم و انتظار آن را داشته باشیم.

وی افزود: براساس تجربیات کشورهای دیگر انتظار داریم بحران 90 روز طول بکشد؛ مساله ای که باید دید در خصوص آمریکا هم همین طور خواهد بود یا نه، اگر این دوره زمانی در خصوص آمریکا هم اتفاق بیفتد انتها بحران احتمالا اواخر ماه مه یا ژوئن یا چیزی در این حدود خواهد بود.

ژنرال آمریکایی اظهار کرد: می توان گفت در ژوئیه ما از بحران خارج خواهیم شد.

مسؤولان پنتاگون در ادامه نسبت به اپیدمی ویروس که ممکن است منجر به بی ثباتی در بعضی کشورها گردد، هشدار دادند؛ بی ثباتی که ممکن است تهدیدی برای آمریکا باشد.

به گفته مسؤولان پنتاگون، تمام این مسائل ممکن است منجر به آشوب سیاسی در بعضی کشورها شوند و باید بیدار و هوشیار بود.

این دو مقام نظامی آمریکا افزودند، کمبود ماسک و دستگاه های تنفسی می تواند تبعات شدیدی روی بعضی کشورها داشته باشد.

اسپر اظهار داشت: آمریکا نهایت کوشش خود را برای یاری به هم پیمانانش می نماید اما در خصوص بعضی دشمنان می تواند عملکرد و رفتار آنها به گونه ای باشد که بر امنیت ما تاثیر بگذارد.

وزیر دفاع آمریکا افزود: باید تمام جوانب امر را در نظر بگیریم و برای آن آماده باشیم.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 924

به "پیشبینی پنتاگون از زمان خاتمه بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشبینی پنتاگون از زمان خاتمه بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید