پوتین دلایل تنش آفرینی های اخیر اوکراین را تشریح کرد

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز چهارشنبه درباره تنش های اخیر میان این کشور و اوکراین اعلام نمود: تنش در تنگه کرچ اقدامی تحریک آمیز و از پیش برنامه ریزی شده بود؛ هدف از این اقدام اِعمال حکومت نظامی در این کشور بوده است.

پوتین دلایل تنش آفرینی های اخیر اوکراین را تشریح کرد

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: پترو پروشنکو رئیس جمهوری اوکراین به دلیل برخورداری از میزان پائین محبوبیت، احتیاج داشت تا موانعی را برای رقبای خود ایجاد کند.

وی در مجمع ندای سرمایه گذاری روسیه در این خصوص اضافه نمود: نشانه ای مبرهنی وجود دارد که نشان می دهند چنی اقدام از پیش برنامه ریزی شده ای به انجام رسید تا بهانه های لازم برای اجرای حکومت نظامی در این کشور مهیا گردد.

پوتین اضافه نمود: این اقدام کوشش نه در راستای بهبود مناسبات میان دو کشور، بلکه در جهت خطرآفرینی های بیشتر به شمار می آید.

لازم به ذکر است، یکشنبه هفته جاری میان نیروهای روسیه و کشتی های اوکراینی در خلیج کرچ درگیری روی داد. مسکو اوکراین را به نقض حاکمیت حریم آبی این کشور متهم نموده است.

پترو پروشنکو رئیس جمهوری اوکراین نیز شب گذشته خاطرنشان کرد که حکومت نظامی از ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه 28 ماه نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد.

در بیانیه صادره از سوی رئیس جمهوری اوکراین در این خصوص آمده بود: بر اساس تایید شورای امنیت ملی اوکراین دستور آغاز حکومت نظامی در سراسر کشور را آغاز می کنم.

لازم به ذکر است، این تصمیم یک ماه قبل از آغاز مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری اوکراین گرفته شده است.

طبق قانون اوکراین برگزاری انتخابات در زمان حکومت نظامی، ممنوع است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 102

به "پوتین دلایل تنش آفرینی های اخیر اوکراین را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین دلایل تنش آفرینی های اخیر اوکراین را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید