وعده وزیر؛ عرضه 8 خودروی جدید در 3 سال آینده

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از عرضه 8 خودروی جدید گروه خودروسازی سایپا در 3 سال آینده اطلاع داد.

وعده وزیر؛ عرضه 8 خودروی جدید در 3 سال آینده

به گزارش ایسنا به نقل از گروه خودروسازی سایپا، رضا رحمانی در بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و آنالیز برنامه های این خودروساز در زمینه توسعه محصول و عرضه هشت خودرو جدید در سه سال آینده گفت: سایپا با اجرای این برنامه و عرضه خودروهای جدید در سه سال آینده، می تواند توان رقابت خود در بازارهای داخلی و خارجی را ارتقاء دهد.

وی ادامه داد: عرضه محصولات جدید سایپا در آینده، بخشی از کاستی های برجای مانده از گذشته را جبران نموده و افزایش سطح رضایت مردمی از این خودروساز را به همراه خواهد داشت.

رحمانی در بخش دیگری بیان نمود: نهضت ساخت داخل مورد توجه و تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و از سیاست های کلی دولت است که سایپا در این زمینه داخلی سازی 53 قطعه را انجام داده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ما در صنعت خودرو از برنامه داخلی سازی جلوتر هستیم گفت: بیش از 90 درصد قطعات محصولات آینده سایپا نیز در داخل فراوری شده که نشان می دهد این خودروساز در طرح ملی بومی سازی، مشارکتی فعال داشته است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ادامه برنامه افزایش تیراژ فراوری محصولات در گروه خودروسازی سایپا نیز، گفت: کوشش می کنیم با تسهیل قوانین و امور مربوط به فراوری داخل، ضمن حفظ فرایند افزایش فراوری، سایپا بتواند تعهدات خود به مشتریان را با سرعت هرچه بیشتر پاسخ دهد.

رحمانی در ادامه در مورد توقف فراوری پراید ضمن اشاره به ضرورت توقف خودروهای قدیمی به دلیل انتظار مردم از خودروسازان برای ارائه محصولات جدید، متنوع، باکیفیت و به روز اضافه نمود: پس از توقف فراوری یک مدل خودرو پراید در سال جاری، در سال آینده فراوری دو مدل دیگر نیز متوقف خواهد شد و ظرفیت فراوری آن ها، به سه خودرو جدید با امکانات بیشتر و به روزتر اختصاص می یابد که بیانگر تحول در سایپا و صنعت خودرو است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خاتمه تأکید کرد: کوشش این وزارتخانه بر رونق فراوری و افزایش تیراژ خودروسازان متمرکز شده تا از این طریق، تعهدات برجای مانده از قبل هرچه سریع تر برآورده شده و جلب رضایت مشتریان را فراهم کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 1 فروردین 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 764

به "وعده وزیر؛ عرضه 8 خودروی جدید در 3 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده وزیر؛ عرضه 8 خودروی جدید در 3 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید