واکنش سرمایه گذار ترکیه ای سریال مست عشق به سخنان حسن فتحی

به گزارش مجله سرگرمی، بعد از نقدها تند حسن فتحی از بسته شدن قرارداد نمایش سریال مست عشق در یک شبکه ماهواره ایی توسط سرمایه گذار ترکیه ای، این سرمایه گذار با انتشار نامه ایی به این صحبت ها واکنش نشان داد.

واکنش سرمایه گذار ترکیه ای سریال مست عشق به سخنان حسن فتحی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، بعد از نقدها تند حسن فتحی از بسته شدن قرارداد نمایش سریال مست عشق در یک شبکه ماهواره ایی توسط سرمایه گذار ترکیه ای، این سرمایه گذار با انتشار نامه ایی به این صحبت ها واکنش نشان داد.

در این نامه که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده آمده: . در خصوص میزان سرمایه گذاری طرفین در پروژه مست عشق، بهتر است به متن قرارداد و اسناد اقتصادی مراجعه و از ذکر ارقام غلط پرهیز گردد که بار حقوقی به همراه خواهد داشت. شاید دوستان آقای فتحی هزینه های یکسال اقامت در ترکیه را پیش از انعقاد قرارداد و شروع پروژه به عنوان سهم آورده محاسبه نموده باشند! اسناد روز ها و ساعت های فیلمبرداری ثبت و ضبط است و اگر ادعایی اجرا شده، بر همین مبنا بوده است؛ احتمال می دهیم جناب فتحی چند بار سفر به ایران و آمریکا را هنگام اجرای پروژه که به طولانی شدن کار انجامید، محاسبه ننموده باشند! ضمن اینکه ویژگی شخص ایشان در کار بدون استوری بورد بطور طبیعی به طولانی شدن زمان فیلمبرداری، تکرار صحنه ها، جابجایی مکرر دکور و لوکیشن ها و تحمیل هزینه های بسیار، یاری شایانی کرد! حتما بخاطر دارند در بعضی روز ها نزدیک به سیصد تن از عوامل صحنه و بازیگران بدلیل همین موضوع در کناری به استراحت می گذراندند!

به ذکر موارد دیگر و رفتار غیر حرفه ای بعضی اعضای تیم آقای فتحی در جریان کار که باعث تنش هایی در صحنه شد، فعلا اشاره ای نمی کنیم، اما در خصوص موضوع شکایت حقوقی و کیفری مورد اشاره در متن مرقومه، متاسفانه اطلاعات آقای فتحی دقیق نیست ... بر عکس؛ شاکی این پروژه بدلیل ضرر و زیان وارده و بی توجهی به تکمیل آن، شرکت سرمایه گذار در ترکیه است!

از زمانی که پروژه نیمه کاره رها شد، نزدیک به یک سال و نیم می گذرد و در این مدت علیرغم درخواست ها وپیگیری های متعدد و جلسات مکرر و حتی بازتاب های رسانه ایی قدمی برای تکمیل فیلم برداشته نشد و احتمالا مشغله ها، اجازه چنین کاری نمی داد!

در همین مدت، گروه حرفه ای مستقر در استانبول، تدوین فیلم را با زحمت بسیار و علیرغم اشکالات فنی بی شمار هنگام فیلمبرداری به انتها رساندند و حالا قضاوت در باره فیلمی که تا کنون حتی حاضر به دیدن آن نشده اند با عبارت تدوین ناشیانه و آماتوری شایسته نیست ... گفتار ما مستند و در گزارش منشی صحنه و دوربین های پشت صحنه ثبت و ضبط است و برای هر ادعایی سند وجود دارد

حال سوال اساسی این است، چرا تمایل به تکمیل این فیلم نداشتید؟ و چرا سرمایه گذاران طرف شما بی تفاوت به این سرمایه مادی و معنوی گامی برنمی دارند؛ بویژه در شرایطی که پروژه ساخت سریال دیگری از مولانا، بزودی شروع خواهد شد. فراموش نکنیم هر دو شرکت مشارکت کننده در ساخت فیلم مست عشق در ترکیه به ثبت رسیده و تمامی مجوز های ساخت آن در این کشور اجرا شده است، از این رو استفاده مکرر از عبارت طرف ترک، لطمه به روابط فرهنگی میان دو کشور دوست و همسایه بحساب می آید و قابل توجیه نیست!

در نهایت بهره برداری از نام مولانا و شمس برای توجیه رفتار غیر حرفه ای، بی حرمتی به صندلی این بزرگان فضل و ادب است و کوشش برای پخش آن به احترام ملت فهیم ایران صورت می گیرد ...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1650

به "واکنش سرمایه گذار ترکیه ای سریال مست عشق به سخنان حسن فتحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سرمایه گذار ترکیه ای سریال مست عشق به سخنان حسن فتحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید