هیل: وقت خاتمه دادن به جنگ غیرقابل پیروزی در افغانستان رسیده است

به گزارش مجله سرگرمی، یک نشریه آمریکایی نوشت که واشنگتن امیدوار است که گفت وگوها بین طالبان و دولت افغانستان آغاز شود، زیرا پیروزی در این کشور امکانپذیر نیست بنابراین نیروهای آمریکایی باید افغانستان را ترک کنند.

هیل: وقت خاتمه دادن به جنگ غیرقابل پیروزی در افغانستان رسیده است

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سرگرمی، یک نشریه نزدیک به کنگره آمریکا نوشت که بسیاری در آمریکا امیدوارند که با موفقیت مذاکرات بین کنندگان طالبان و هیئت مذاکره کننده آمریکا جنگ در افغانستان انتها خواهد یافت اما تعداد کمی می دانند که دو طرف برای انتها جنگ مذاکره نمی کنند بلکه واشنگتن امیدوار است که پس از گفت وگوها، طالبان مذاکرات با دولت چند پارچه افغانستان را آغاز کند.

هیل نوشت: اکنون زمان آن رسیده تا نیروهایمان را به خانه بازگردانیم.

این نشریه در ادامه گفت که اگر توافق حاصل شود منجر به انتها جنگ نمی شود بلکه تنها آغازگر گفت وگوهای بین الافغانی خواهد بود. خلیلزاد خود پذیرفته که محور گفت وگوها تلاش برای کاهش خشونت و هموار کردن مذاکرات بین الافغانی است، نه انتها جنگ.

طالبان اما در مقابل تصریح کرده که مذاکرات بین الافغانی تنها پس از امضای توافق با آمریکا برای خروج همه نظامیان این کشور در افغانستان صورت می گیرد.

این نشریه نزدیک به کنگره آمریکا می افزاید که واشنگتن باید این حقیقت را درک کند که آمریکا هرگز نمی تواند با استفاده از اهرم قدرت نظامی انتها جنگ را بر مردم افغانستان اعلام کند و تنها افغان ها هستند که می توانند به منازعات در این کشور انتها دهند.

هیل در ادامه نیز نوشت که برای رفع مشکل غیرقابل حل حتی یک قطره بیشتر از خون آمریکایی ها ریخته شود؛ ما باید با شرکای افغان و ناتو از نزدیک همکاری کنیم و نیروهایمان از افغانستان را بطور منظم و حرفه ای خارج کرده و جنگ را نیز با شرایط خود انتها دهیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اسفند 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 708

به "هیل: وقت خاتمه دادن به جنگ غیرقابل پیروزی در افغانستان رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیل: وقت خاتمه دادن به جنگ غیرقابل پیروزی در افغانستان رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید