میزان حوادث بزرگراه ها بیشتر از جاده ها است

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه نقاط حادثه خیز نداریم اما نقاط پرحادثه داریم، اضافه نمود: امروز میزان حوادث بزرگراه ها بیشتر از جاده ها است.

میزان حوادث بزرگراه ها بیشتر از جاده ها است

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی در بیست و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه مأموریت های وزارت راه و شهرسازی تأثیر بسزایی در زندگی مردم دارد، اضافه کرد: هر قدر ما عملکرد قوی تری داشته باشیم تأثیر جدی و بهتری بر زندگی مردم خواهیم داشت و قطعا عملکرد ضعیف ما نیز کیفیت زندگی مردم را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد: نباید از ظرفیت قانون به صورت سلیقه ای تفسیر به رأی کنیم. باید بتوانیم با برنامه ریزی و تأمین منابع اقتصادی در جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم گام برداریم. منابع و بودجه فراوانی داشته و در دوره ای با کسری روبرو بوده ایم. در حقیقت منابع و بودجه همیشه از معضلات موجود بوده اما فرایند مهم این است که در جهت پیشرفت اهداف و کیفیت زندگی مردم حرکت کنیم.

اسلامی ادامه داد: در وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به توسعه پایدار و متوازن داریم و نگاه ما اجرای طرح ها براساس برنامه است. در حقیقت برنامه محور حرکت می کنیم.

وی با اشاره به افزایش آلودگی هوا در روزهای گذشته در کلان شهرها و همچنین تهران گفت: باید از خدای متعال درخواست کنیم که جریان وزش باد محقق گردد و خداوند به ما عنایت کند. آنچه که در وزارت راه و شهرسازی مورد اهتمام ویژه قرار گرفته، شامل حفاظت باغات و تأمین سرانه آموزشی، ورزشی و فرهنگی است که باید براساس طرح جامع تأمین این سرانه ها محقق گردد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر لزوم همکاری وزارت راه و شهرسازی با شهرداری های کشور گفت: در برنامه توسعه شهرهای زیر 50 هزار نفر طرح های جامع به شورای برنامه ریزی استان ها تنفیذ اختیار شده و ما در وزارت راه و شهرسازی تطبیق و کنترل مصوبات را انجام می دهیم، اما متأسفانه از 9 مصوبه ای که تا به امروز در شوراهای برنامه ریزی استان ها به تصویب رسیده، پنج مصوبه مغایرت های قانونی داشته، این در حالی است که فشار سنگینی بر روی شورای عالی شهرسازی است که دیگر در این امور دخالت نکند. اما ما در مقابل این فشارها کوتاه نخواهیم آمد.

وی اضافه کرد: براساس آمار ما نقطه حادثه خیز نداریم اما نقطه پرحادثه داریم که این نقاط نیز آشکار شده و براساس آمار از 251 نقطه از مواردی که پلیس اعلام نموده، 68 نقطه موانع برطرف، 140 نقطه در حال برطرف موانع و مابقی نیز برطرف خطر خواهد شد.

اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان یزد گفت: تعدادی بزرگراه جدید به بهره برداری رسیده و سایر بزرگراه ها نیز در دست احداث است. باید به این نکته توجه داشته باشیم که امروز حوادث بزرگراه ها بیشتر از جاده ها است.

وی به طرح مسکن ملی و بازآفرینی شهری اشاره نمود و اضافه کرد: در طرح ملی مسکن ثبت نام در استان های قم و خراسان جنوبی ظرفیت اش تکمیل شده و در استان خراسان شاقتصادی نیز با توجه به کمبود متقاضی مسکن ملی این ظرفیت باقی مانده است.

او با اشاره به موضوع نوسازی بافت های فرسوده تأکید کرد: تا به امروز 20 هزار نفر برای نوسازی بافت های فرسوده ثبت نام نموده اند که تسهیلاتی به آن ها برای نوسازی بافت های فرسوده داده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 576

به "میزان حوادث بزرگراه ها بیشتر از جاده ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان حوادث بزرگراه ها بیشتر از جاده ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید