موسیقی فجر 37 مهمان خارجی خواهد داشت؟

به گزارش مجله سرگرمی، مسئول کمیته امور بین الملل سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر از طراحی و برنامه ریزی چند ایده و همچنین آغاز رایزنی ها برای دعوت از گروه های خارجی این بخش از جشنواره خبر داد.

موسیقی فجر 37 مهمان خارجی خواهد داشت؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، اردوان جعفریان مسئول کمیته امور بین الملل سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه برنامه ریزی و دعوت گروه های خارجی شرکت کننده در جشنواره پیش رو شرح داد: همان طور که سال پیش هم ماجرای کرونا موجب شد تا با سناریوی متفاوتی بخش بین الملل جشنواره را برگزار کنیم، در این دوره هم به نوعی با فرایند مشابه دوره گذشته رو به رو هستیم چرا که استمرار فراگیری بیماری کووید 19 شرایطی را ایجاد کرده که اصلاً نمی توانیم از هم اکنون برای حضور گروه های خارجی برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: به هر حال از هم اکنون رایزنی برای حضور گروه های شرکت کننده آغاز شده، که در وجوه مختلف آن قابل بررسی است؛ که اولین بعد آن به ارتقای شرایط سلامت جامعه بازمی شود. اگر بتوان به کمرنگ شدن شیوع بیماری امیدوار بود، آن گاه دعوت از گروه های خارجی برای اجرای زنده در حضور تماشاگران با رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت قرار خواهد داشت. در این شرایط قطعاً دعوت از هنرمندان و گروه های معتبر شناخته شده و صاحب سبک یکی از مهم ترین برنامه های ما خواهد بود. اولویت بعدی ما هم به طور حتم بر اساس ماجرای کرونا برنامه ریزی برای اجرا های آنلاین در راستای حفظ سلامت جامعه است.

این ناشر فعال در حوزه موسیقی شرح داد: اگرچه سال گذشته امیدوار بودیم شرایط به شکل مطلوب تری رقم بخورد تا ما بتوانیم میزبان تعداد بیشتری از گروه های خارجی باشیم، اما متاسفانه شیوع جهانی کرونا که فقط هم مختص به ایران نبود، موجب شد تا پذیرای شش گروه در بخش بین الملل باشیم که دو گروه به صورت زنده و چهار گروه به صورت آنلاین به اجرای برنامه پرداختند، اما امسال واقعاً امیدواریم شرایط به گونه ای دیگر رقم بخورد تا بتوانیم میزبان تعداد بیشتری از گروه های خارجی برای اجرای زنده در حضور تماشاگران باشیم. چرا که معتقدم اجرا های آنلاین فقط راهی برای روشن نگه داشتن چراغ یک اتفاق بزرگ موسیقایی بود که دوست نداشتیم با وجود کرونا خاموش شود.

جعفریان گفت: همان گونه که گفتم ما برنامه ریزی می کنیم تا به اجرای زنده برگردیم و به طور حتم اگر چنین شود تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت تا با دعوت از گروه های صاحب نام ذائقه طیف بیشتری از مخاطبان موسیقایی راضی نگه داشته شود. به هر حال آنچه در این گونه جشنواره های پیرامون بخش بین الملل آن مطرح می شود دعوت از گروه هایی است که بخش خصوصی چندان تمایلی به دعوت از آن ها برای حضور ایونت های موسیقایی شان که به مسائل اقتصادی هم ربط پیدا می کند، ندارد. اما قطعاً گروه های مهم و ارزشمندی هستند که ریشه های موسیقایی غنی و جهانی دارند و در حوزه وظایف دولتی هم می توانند برای حضور در جشنواره هایی، چون جشنواره موسیقی فجر دعوت شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1741

به "موسیقی فجر 37 مهمان خارجی خواهد داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسیقی فجر 37 مهمان خارجی خواهد داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید