مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

به گزارش مجله سرگرمی، 4.در پیمانه اول، بخشی از سیمان، آب و ماسه بر سطح فرغون می چسبند، بنابراین در پیمانه اول باید حدود 5 درصد به سیمان، آب و ماسه اضافه گردد.

مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟

تراک میکسر وسیله ای برای حمل بتن آماده است. کارخانه های بتن آماده معمولاً به دو گروه تقسیم می شوند. برخی کارخانه ها فقط عملیات پیمانه کردن را انجام می دهند، و برخی دیگر از کارخانه ها غیر از عملیات پیمانه کردن، عمل مخلوط کردن را هم انجام می دهند. به عبارت دیگر، در کارخانه، مصالح پیمانه شده و مقادیر معین مصالح بتن به درون کامیون مخلوط کن ریخته می گردد، اما عمل اختلاط در حین حمل، قبل از تخلیه بتن در دیگ کامیون مخلوط کن صورت می گیرد و آب مخلوط در حین حمل و یا در محل کارگاه به مخلوط خشک اضافه می گردد. بر همین اساس به این روش، پیمانه خشک هم گفته می گردد.

باید توجه داشته باشید که تراک میکسرها عموماً نباید زیاد از محل کارخانه دور شوند تا به سهولت و در اسرع وقت بتوان از بتن ترکیب شده استفاده کرد.

برای انتقال بتن به وسیله دلوها یا جام ها نیاز به بالا برنده و یا جرثقیل است. معمولاً دلوها دارای ظرفیت بین 100 تا 1000 لیتر هستند، اما حجم جام ها بیشتر است که برای پروژه های بزرگ استفاده می گردد.

منبع مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میگردد؟

انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1833

به "مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چطور و کجا از بتن آماده استفاده میشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید