مسکو: آماده مذاکره با آنکارا درباره جنگنده های سوخو هستیم خبرنگاران

به گزارش مجله سرگرمی، یک مقام روسی خاطرنشان کرد که این کشور آماده مذاکره با آنکارا درباره واردات جنگنده های سوخو 57 و سوخو 35 است.

مسکو: آماده مذاکره با آنکارا درباره جنگنده های سوخو هستیم خبرنگاران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سازمان همکاری نظامی روسیه روز آدینه از آمادگی مسکو برای مذاکره با آنکارا درباره احتمال واردات جنگنده های سوخو 57 و سوخو 35 به این کشور اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، والری ریشیتنیکوا رئیس این سازمان روسی گفت: درباره برنامه احتمالی ترکیه برای خرید جنگنده های روسی از نوع سوخو 57 وسوخو 35 قابل ذکر است که طرف ترکیه ای کاملا از مشخصات فنی این جنگنده ها آگاه است.

وی افزود: در صورتی که درخواستی از ترکیه درباره این جنگنده ها دریافت کنیم، آماده مذاکره در این خصوص هستیم.

این مقام روس گفت که مسکو پیشتر نیز آمادگی خود برای توسعه جنگنده TF-X ترکیه را ابراز داشته است اما تا کنون درخواستی از آنکارا در این خصوص دریافت نکرده است.

این پیشنهاد مسکو به ترکیه در حالی مطرح می گردد که اقدام ترکیه برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 از روسیه باعث ایجاد تنش میان آنکارا و واشنگتن شده است.

ترکیه به دنبال امتناع آمریکا در فروش سامانه های دفاع موشکی تصمیم به خرید سامانه های دفاع موشکی اس 400 روسیه گرفت و این سامانه را در چند نوبت تحویل گرفت و همین مسئله باعث شد که واشنگتن، آنکارا را از پروژه فراوری جنگنده های اف 35 حذف کند. آمریکا مدعی است که استفاده از اس 400 در کنار اف 35 باعث خواهد شد که کدها و فناوری این جنگنده های مدرن افشا گردد.

همچنین آمریکا در آذر گذشته صنایع دفاعی ترکیه و ابراهیم دمیر رئیس این سازمان را به دلیل اقدام آنکارا برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 به لیست تحریم های خود اضافه نمود. واشنگتن مدعی شده بود آنکارا به دلیل همکاری آگاهانه با شرکت تسلیحاتی روسی روسبرون اکسپورت و خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 تحت تحریم های برآمده از قانون موسوم به کاتسا قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1534

به "مسکو: آماده مذاکره با آنکارا درباره جنگنده های سوخو هستیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آماده مذاکره با آنکارا درباره جنگنده های سوخو هستیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید