مراجعه 140 بیمار با علائم مشابه آنفلوانزا ، مرگ 2 نفر در بیمارستان های استان بوشهر

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران/بوشهر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مراجعه 140 بیمار با علائم بیماری های تنفسی مشابه آنفلوانزا و مرگ 2 نفر بر اثر بیماری های تنفسی در بیمارستان های استان بوشهر خبر داد.

مراجعه 140 بیمار با علائم مشابه آنفلوانزا ، مرگ 2 نفر در بیمارستان های استان بوشهر

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان با بیان اینکه آنفلوانزا نوعی بیماری واگیردار است که مردم باید آن را جدی بگیرند، گفت: همه ساله با شروع فصل پاییز بیماری های تنفسی نیز در بین مردم شیوع پیدا می کند، امسال فعالیت ویروس آنفلوانزا در کشور ما زودتر شروع شده و به تبع آن پیش بینی می شود که طول مدت شیوع نیز طولانی تر شده و همچنین شدت بیماری زایی ویروس بیشتر از سال های گذشته باشد.

وی با اشاره به برخی از راه های مؤثر در پیشگیری از بروز آنفلوانزا، شرح داد: شستشوی مرتب دست ها مهم ترین راه حل برای پیشگیری از بروز این بیماری است. همچنین دوری از افراد مبتلا راه حل بعدی است؛ چرا که ترشحات دهان و بینی فرد مبتلا یکی از مهم ترین راه های انتقال این ویروس است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان نمود: تا کنون 140 بیمار با علائم بیماری های تنفسی مشابه آنفلوانزا به بیمارستان های استان بوشهر مراجعه و تحت درمان قرار گرفته اند که در خصوص پنج مورد از بیماران جواب آزمایش ها مثبت گزارش شده است.

وی بیان نمود: متأسفانه دو مورد فوت ناشی از بیماری های تنفسی در بیمارستان های استان بوشهر گزارش شده که نمونه ها جهت آزمایش از نظر ابتلا به آنفلوانزا به آزمایشگاه مرجع ملی ارسال و هنوز پاسخ آن اعلام نشده است.

خواجه ئیان اضافه کرد: مردم عزیز برای پیشگیری از ابتلا و همچنین گسترش همه گیری در جامعه باید بهداشت فردی را جدی گرفته و رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان نمود: افراد در صورتی که دچار این بیماری شدند در منزل استراحت کرده و از تماس نزدیک و مصافحه با دیگران خودداری و حتما از ماسک یکبار مصرف استفاده کنند.

وی هشدار داد: افرادی که سابقه بیماری های زمینه ای دارند، گروه های خاص مانند بچه ها، سالمندان (افراد بالای 65 سال) و افرادی که دارای بیماری نقص ایمنی هستند ضروری است واکسن آنفلوانزا را تهیه و تزریق کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 17 دی 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 577

به "مراجعه 140 بیمار با علائم مشابه آنفلوانزا ، مرگ 2 نفر در بیمارستان های استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه 140 بیمار با علائم مشابه آنفلوانزا ، مرگ 2 نفر در بیمارستان های استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید