مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نقدها ترامپ را رد کرد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از عملکرد این نهاد بین المللی در مقابله با شیوع ویروس کرونا در واکنش به نقدها شدید رئیس جمهور آمریکا دفاع نموده است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نقدها ترامپ را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی به نقل از رویترز، تدروس آدهانون قبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت دنیای روز چهارشنبه در واکنش به نقدها دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، از عملکرد این سازمان در مدیریت بحران شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا دفاع و حمایت کرد.

بر اساس این گزارش، ترامپ سه شنبه به شدت از عملکرد سازمان بهداشت دنیای انتقاد کرد و این سازمان را به تمرکز بیش از حد بر چین و ارائه توصیه های نادرست در زمان شیوع ویروس کرونا متهم نموده است.

ترامپ همچنین تهدید نموده است که واشنگتن تامین اقتصادی سازمان بهداشت دنیای را متوقف خواهد نمود.

مدیر کل سازمان بهداشت دنیای خواهان اتحاد و جلوگیری از سیاسی شدن بحران بهداشت و سلامت دنیای شد و به طور خاص از آمریکا و چین خواست تا رهبری صادقانه ای را نشان دهند.

وی گفت: انتظار دارم که ایالات متحده همچنان به تامین منابع اقتصادی خود از سازمان بهداشت دنیای ادامه دهد.

ترامپ و دولتش نقدها شدیدی را نسبت به عملکرد سازمان بهداشت دنیای مطرح نموده اند. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در این باره گفت: واشنگتن در حال بازنگری در تامین اقتصادی این سازمان است. سازمان بین المللی در حال سوء استفاده از پول اقتصادیات دهندگان آمریکایی هستند تا به اهداف خودشان دست یابند.

وی با تغییر رئیس سازمان بهداشت دنیای در شرایط کنونی مخالفت نموده است. آمارهای آمریکا نشان می دهد که ایالات متحده در سال 2019 میلادی حدود 400 میلیون دلار به سازمان بهداشت دنیای یاری نموده است که این رقم دو برابر بیشتر از دومین کشور عظیم یاری کننده به این سازمان به شمار می رود.

آمارهای سازمان بهداشت دنیای نیز نشان می دهد آمریکا 15 درصد بودجه سازمان بهداشت دنیای را تامین می نماید.

ترامپ سه شنبه در اظهاراتی در کاخ سفید گفت: میزان پرداختی چین به سازمان بهداشت دنیای یک بخش بسیار ناچیز در مقایسه با واشنگتن است و این مساله اصلا قابل قبول و منصفانه نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 960

به "مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نقدها ترامپ را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نقدها ترامپ را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید