فرمول اثربخشی واکسن کرونای آکسفورد کشف شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر داروسازی واکسن آکسفورد می گوید که محققان فرمول موفقیت واکسن کرونا را برای بهبود اثربخشی یافتند.

فرمول اثربخشی واکسن کرونای آکسفورد کشف شد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، نتایج آزمایش های واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی آسترازنکا (AstraZeneca) نشان می دهد، هنگامی که افراد نصف دوز و حداقل یک ماه بعد، یک دوز کامل دریافت کنند، میزان کارایی واکسن در برابر کووید 19 به میزان 90 درصد خواهد بود.

نتایج تحقیقات نشان داده است، زمانی که دو دوز کامل واکسن حداقل بافاصله یک ماه تزریق شود، تاثیر واکسن 62 درصد است، به این معنی که وقتی همه نتایج در نظر گرفته شد، اثر کلی آن 70 درصد اعلام شد. شایان ذکر است، واکسن فایزر (Pfizer) و واکسن مدرنا (Moderna) به ترتیب 95 و 94.5 درصد موثر هستند.

پاسکال سوریوت، مدیر اجرایی آسترازنکا گفت: ما فکر می کنیم که فرمول موفقیت و کارایی این واکسن را یافتیم. اما در حال حاضر نمی توانم اطلاعات بیشتری به شما ارائه دهم و نتایج منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نتایج قبلی اعلام شده توسط شرکت داروسازی مثبت بوده است، اضافه کرد: معیارهایی وجود دارند که توسط نهادهای نظارتی در سراسر جهان معین شده است. ما تصور کردیم مردم کمی ناامید خواهند شد و انتظار چنین واکنشی را نداشتیم.

سخنان وی در میان گزارش هایی مبنی بر تایید واکسن آکسفورد در اوایل هفته آینده و همچنین با اشاره به تایید واکسن فایزر و بیوان تک (Pfizer / BioNTech) در هفته اول دسامبر منتشر شده است.

توزیع واکسن آکسفورد می تواند از چهارم ژانویه آغاز شود و دولت امیدوار است بیش از دو میلیون نفر بتوانند در دو هفته اول، دوز اول واکسن را دریافت کنند.

دولت انگلستان 100 میلیون دوز واکسن آسترازنکا سفارش داده است و انتظار می رود حدود 40 میلیون واکسن در پایان ماه مارس در دسترس باشد.

در پاسخ به این گزارش، دولت گفت: باید به آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) فرصت داده شود تا اطلاعات واکسن را بررسی کند.

در این گزارش آمده است: تنظیم کننده داروها در حال بررسی آخرین نتایج آزمایش های بالینی مرحله سه دانشگاه آکسفورد / آسترا زنکا است تا معین کند آیا واکسن از استانداردهای دقیق کیفیت، ایمنی و اثربخشی برخوردار است یا خیر.

وی اظهار کرد: ما اکنون باید برای انجام این مهم به MHRA فرصت دهیم و باید منتظر نظرات آن باشیم.

اما نگرانی در مورد شیوع ویروس جدید افزایش یافته است، ویروسی که برای اولین بار در انگلستان شناسایی شد و به نظر می رسد قدرت سرایت آن از نسخه اصلی بیشتر است. به همین دلیل در بسیاری از مناطق انگلستان محدودیت ها اجرا می شود.

صدها عمل جراحی و ملاقات افراد آسیب پذیر با پزشکان خانواده به دلیل تاخیر دریافت دوز واکسن فایزر لغو شده است. همچنین افراد در 12 هزار خانه مراقبت، علی رغم اینکه در فهرست اولویت واکسیناسیون قرار دارند، فرصت واکسیناسیون را از دست می دهند.

نادرا احمد، رئیس انجمن مراقبت های ملی گفت: راه اندازی طرح واکسیناسیون فایزر و بیوان تک سخت خواهد بود و این مورد نیز بیش ازحد وعده داده شده و قابل تحقق نیست.

جاناتان اشورث، وزیر بهداشت در دولت سایه، از دولت خواست که از اشتباهات دوباره و کندی در محافظت از ساکنان خانه مراقبت جلوگیری کند.

صدراعظم، ریشی سوناک، تلاش های صورت گرفته برای واکسیناسیون را ستود و گفت: روزها و ماه های سختی پیش رو خواهیم داشت، اما دلایلی وجود دارد که می توان به آینده ای روشن تر و تحقق وعده های 2021 امیدوار بود. واکسیناسیون گسترده کار خارق العاده دانشمندان و سرویس سلامت ملی (NHS) به این معنی است که اکنون می توانیم به مقابله با این بیماری همه گیر، امیدوار باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1420

به "فرمول اثربخشی واکسن کرونای آکسفورد کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول اثربخشی واکسن کرونای آکسفورد کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید