فرماندهی تروریست های آمریکا تغییر مرکز فرماندهی عملیات هوایی از قطر را تکذیب کرد

به گزارش مجله سرگرمی، معاون فرماندهی تروریست های آمریکا در منطقه انتقال نیروها و ادوات جنگی ایالات متحده از یک پایگاه هوایی در قطر به کارولینای جنوبی را تکذیب کرد.

فرماندهی تروریست های آمریکا تغییر مرکز فرماندهی عملیات هوایی از قطر را تکذیب کرد

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی، فرماندهی تروریست های آمریکا در غرب آسیا انتقال نیروها و ادوات جنگی ایالات متحده از یک پایگاه هوایی در قطر به کارولینای جنوبی را تکذیب کرد.

به نوشته شماره سه شنبه وبگاه العربی فرماندهی تروریست های آمریکا در خاورمیانه دوشنبه اعلام نمود که برنامه ای را برای انتقال نیروها و اداوات جنگی خود از پایگاه هوایی العدید در قطر به کارولینای جنوبی ندارد.

این در حالی است که روزنامه واشنگتن پست در روزهای گذشته گزارش داد که ارتش آمریکا اخیرا به صورت موقت و از بیم ایران، مرکز فرماندهی مشترک عملیات هوایی خود را از پایگاه العدید در قطر به پایگاهی در کارولینای جنوبی تغییر داده است. این روزنامه در این زمینه نوشت که این یک تغییر تاکتیکی بسیار مهم است. (جزئیات بیشتر)

العدید، بزرگترین پایگاه هوایی در خاورمیانه و قادر به میزبانی از بیش از 10 هزار نظامی آمریکاست، اما گفته می گردد که این پایگاه هوایی برابر حملات موشک های کروز و پهپاد آسیب پذیر است.

به نوشته العربی، چنس سالتزمن معاون فرماندهی تروریست های آمریکا در این زمینه اعلام نمود: قطر همیشه یک شریک استثنایی بوده و این پایگاهی که در آن فعالیت می کنیم یک پایگاه عالی است و سنتکام هیچ قصدی برای جابه جایی به مکان دیگر ندارد.

پایگاه هوایی یاد شده مقر فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا (AFCENT) و مرکز اصلی علمیات و ارتباطات نیروهای این کشور در سطح منطقه است. آمریکا و قطر سال گذشته در زمینه توسعه پایگاه هوایی العدید توافق کردند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 381

به "فرماندهی تروریست های آمریکا تغییر مرکز فرماندهی عملیات هوایی از قطر را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندهی تروریست های آمریکا تغییر مرکز فرماندهی عملیات هوایی از قطر را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید