طرح فاصله گذاری اجتماعی، کاهش مبتلایان به کرونا را در پی داشته است

به گزارش مجله سرگرمی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به افت آمار مبتلایان به کرونا، گفت: خوشبختانه بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان کاملاً مشهود است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی، کاهش مبتلایان به کرونا را در پی داشته است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری مجله سرگرمی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته 240 مورد جدید در بخش های عادی بیمارستان های پایتخت بستری شده اند، اظهار کرد: مواردی که به عنوان مورد جدید در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند نیز بالغ بر 86 مورد بوده است.

وی با بیان اینکه 352 بیمار بهبود یافته از بیمارستان های کلان شهر کشور مرخص شده اند، افزود: بیمارانی که در بخش های عادی بستری هستند منفی 5 درصد کاهش را تجربه کرده اند که این عدد در مقایسه با تخت های بستری ویژه نسبت به روزهای گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

زالی گفت: بیمارانی که در بخش های ویژه بستری می شوند، بیماران بدحالی هستند که میزان ترخیص این بیماران از سایر مبتلایان باروند کندتری پیش می رود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا یکی از اصلی ترین دلایل افت آمار مبتلایان به کووید 19 و در ادامه میزان بیماران بستری را مربوط به مداخلات اصلی دولت و سیستم بهداشت و درمان کشور در دو هفته فروردین ماه دانست و اعلام کرد: خوشبختانه بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی امروز در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان کاملاً مشهود است.

وی با بیان اینکه از زمانی که فرد به کرونا مبتلا می شود این بیماری حدود 14 روز دوران نهفتگی دارد، اظهار کرد: پس از گذشت پنج روز از شروع علائم بالینی بیماری به بالاترین سطح خود می رسد که فرد مبتلا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و یا احیاناً در بیمارستان بستری خواهد شد.

زالی شرح داد: اگر چنانچه امروز بخواهیم تردد ها و میزان چگالی حضور مردم در مجموعه شهروندی را مورد ارزیابی قرار دهیم، طبیعی است با بررسی آمار یک روزه تحلیل این مهم واقعی و مستند نیست و نیازمند بازه زمانی بیشتری است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: به طور کلی نتایج مداخلات امروز و تعداد مبتلایان به کووید 19 نیازمند فرصت دو هفته ای است تا بتوانیم آمار درستی از کاهش و یا افزایش مبتلایان به کرونا را ارائه دهیم.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 997

به "طرح فاصله گذاری اجتماعی، کاهش مبتلایان به کرونا را در پی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح فاصله گذاری اجتماعی، کاهش مبتلایان به کرونا را در پی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید