صدیقی: امکان پرداخت وام برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه ها نداریم ، 50 درصد اعتبارات هنوز تخصیص پیدا نکرده

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: امکان اینکه بخواهیم به دانشگاه ها وام برای اعزام فرصت مطالعاتی بدهیم، نداریم.

صدیقی: امکان پرداخت وام برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه ها نداریم ، 50 درصد اعتبارات هنوز تخصیص پیدا نکرده

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دانش آموزان در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه مجله سرگرمی، با اشاره به آخرین شرایط اعزام به فرصت مطالعاتی گفت: تقاضای فرصت مطالعاتی چه داخل چه خارج از دانشگاه هایمان زیاد داریم، اما اعتبارات ما محدود است. به نسبت سال های گذشته گر چه سعی کردیم خیلی تعداد اعزام ها کاهش پیدا نکند، ولی بالاخره می توانم بگویم که چیزی حدود 1100 نفر سال جاری خارج و داخل تا به امروز از این فرصت استفاده نموده اند.

وی اضافه نمود: امیدواریم در این مدت تا خاتمه سال حدود 100، 150 نفر دیگر بتوانند از فرصت های باقی مانده استفاده نمایند.

صدیقی افزود: واقعیت این است که دلمان می خواست این رقم به 1800 برسد منتهی اعتبارات اجازه نداد. اما دانشگاهها، چون اصرار دارند پیشنهاد می نمایند مثلا از منابع دیگری مانند وزارت خانه امکان هایی را پیش بینی نمایند اعتبارات را بدهند که تعداد بیشتری از دانشجویانشان بتوانند تحت پوشش قرار دهند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: پیشنهادات برای افزایش فرصت مطالعاتی جای کار دارد. اگر اعتبارات لازم باشد ما توزیع می کنیم، ولی اینکه به شکل وام باشد فعلا صندوق رفاه امکان وام جدید تعریف وام جدید را ندارد کوشش می نماید پوشش وام های قبلی را داشته باشد.

صدیقی یادآور شد: اگر پیشنهادی در این خصوص برسد ما در شورای مرکزی بورس مطرح می کنیم که در سال آینده بتوانیم یک فرایند دیگری را دنبال کنیم که تعداد را بیشتر کنیم گر چه امیدواریم اعتبار هم بیشتر گردد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم یادآورشد: اعتبار ها هم به نسبت بد نبوده، منتهی تخصیص ها هنوز صورت نگرفته است، درحال حاضر که در ماه خاتمهی سال هستمی 50 درصد اعتبارات را نگرفتیم، ولی قول گرفتیم این عدد تا خاتمه سال بالاتر برود و اگر چیزی هم باقی بماند به اعزامی های تا خاتمه فروردین از این محل اعتبار بتوانیم. پرداخت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 22 فروردین 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 841

به "صدیقی: امکان پرداخت وام برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه ها نداریم ، 50 درصد اعتبارات هنوز تخصیص پیدا نکرده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدیقی: امکان پرداخت وام برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه ها نداریم ، 50 درصد اعتبارات هنوز تخصیص پیدا نکرده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید