شیوع ویروس جهش یافته در سراسر کشور ، پروتکل شکنان آتش کرونا را برافروختند

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر بهداشت گفت: بعضی با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی آتش کرونا را بر افروختند.

شیوع ویروس جهش یافته در سراسر کشور ، پروتکل شکنان آتش کرونا را برافروختند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت در ارتباط زنده تلویزیونی تبریک روز مرد و تسلیت به خانواده هایی که به دلیل بیماری کرونا در این ایام پدرشان را از دست داده اند گفت: طی یک سال گذشته کوشش کردم در اوج بی قراری آرام جلوی دوربین ها حاضر شوم و در اوج دل پریشانی خاطر هموطنان را مشوش نکنم و به مردم آرامش دهم تا همکاران سختکوش من احساس ننمایند که فرمانده این مجموعه دچار روان پریشان و مشوش است، اما گاهی ترمز از دست می رود و باعث می گردد جملات تندی بیان گردد که این سخنان نیز به دلیل دلسوزی بوده است.

وی گفت: روزهای سختی بر ما گذشت، تحریم ها، کمبود ارز و کم لطفی بعضی افراد ما را در دام موج های کرونا انداخت به طوری که علی رغم دستور رییس جمهور بعضی اقدامات با تاخیر انجام شد، من بارها عرض کردم پیش بینی من اسفند سخت است به دلیل اینکه پروتکل ها به درستی اجرا نشد و پیش بینی من درست از آب در آمد، نگران اسفند پر ماجرا بودم و من بارها عرض کردم بین عدم رعایت پروتکل ها و خیز بیماری و مرگ ومیر ارتباط وجود دارد.

نمکی اضافه نمود: یک ماه قبل با همکارانم صحبت کردم و عرض کردم اگر رعایت نگردد با طوفانی از کرونا با نوع جهش یافته روبرو می شویم، من بارها عرض کردم ویروس ها پاسپورت لازم ندارند و این ویروس همانطور که از چین به قطب رسید در سراسر دنیا خواهد چرخید.

نمکی با بیان اینکه اولین موارد کرونای جهش یافته در قزوین و البرز مشاهده شد گفت: با مدیریت خوب فرایند این بیماری در این مناطق مهار شد اما منشا بیماری در خوزستان ویروس جهش یافته است، مدت زمان افزایش ابتلا تا بستری در ویروس جهش یافته 72 ساعت است و شکل های خطرناک و گرفتاری سنگین ریوی در پی دارد.

وزیر بهداشت گفت: بارها گفته بودم که در این ایام رفتن به عتبات و زیارت عزیزان در کربلا و نجف ممکن است باعث خیز بیماری در استان های مرزی گردد، در شادگان که اولین پایگاه آلودگی بود رعایت پروتکل ها به صفر رسیده بود و مراکز خرید شلوغ بود. مرزها با دستور رییس جمهور بسته شد اما روز گذشته بر خلاف دستور رییس جمهور یکی از مرزها باز بود این موضوع برای وزیر بهداشت دردناک است، وقتی وزیر بهداشت اعلام کند آب تهران آلوده است و مردم آب استفاده ننمایند و مسوولان اعلام نمایند که آب 48 ساعت دیگر قطع می گردد این موضوع برای وزیر بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه نگران نماینده است.

وی مطرح کرد: اگرچه گزارش ویروس جدید در تمام کشور داریم اما خیز بلند ایجاد نکرده است، از مردم تقاضا دارم پروتکل ها را رعایت نمایند، بعضی پروتکل ها را رعایت نکردند و آتش جدیدی برافروختند. بعضی ماسک نمی زنند و با بی ادبی می گویند دلمان می خواهد ماسک نزنیم که جا دارد با این افراد برخورد جدی صورت گیرد.

وی گفت: اگر فاصله گذاری رعایت نگردد، دورهمی ادامه داشته باشد، اجلاس در سالن دربسته برگزار گردد و مردم در مراکز خرید جمع شوند ما حریف مهار بیماری نخواهیم شد.

نمکی ادامه داد: خوشبختانه مرحله دوم واکسیناسیون برای گروه های آسیب پذیر از امروز شروع شد و بر اساس سند ملی واکسیناسیون انجام می گردد، پرسنل درمانی، نیورهای اورژانس و جانبازان شیمیایی و آسایگاه سالمندان و معلولین و تیم بهداشت از امروز شروع خواهد شد و افرادی که در غسالخانه برای تطهیر اجساد کرونا فعال هستند را واکسینه می کنیم و در ادامه این زنجیره برای گروه های بعدی ادامه پیدا خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1523

به "شیوع ویروس جهش یافته در سراسر کشور ، پروتکل شکنان آتش کرونا را برافروختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع ویروس جهش یافته در سراسر کشور ، پروتکل شکنان آتش کرونا را برافروختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید