سولانا: اتحادیه اروپا مجبور است در قبال تحریم ها علیه ایران با آمریکا همراهی کند

به گزارش مجله سرگرمی، مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار کرد که اتحادیه اروپا چاره ای جز همراهی با تحریم های ضد ایرانی آمریکا ندارد.

سولانا: اتحادیه اروپا مجبور است در قبال تحریم ها علیه ایران با آمریکا همراهی کند

به گزارش مجله سرگرمی، به نقل از بلومبرگ، خاویر سولانا، مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد که نفوذ و قدرت مالی بین المللی آمریکا به معنای آن است که تمام کوشش های اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکا محکوم به شکست هستند.

سولانا در گفت وگویی در مادرید در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات اروپایی ها برای دور زدن تحریم ها می تواند به موفقیت برسد؟ پاسخ داد : کاش می توانستم بگویم بله.

وی در این باره شرح داد : توانایی خزانه داری آمریکا برای تحریم کردن تمام تراکنش هایی که با دلار انجام می گیرد، باعث می گردد تمام طرح ها و نقشه ها از بین بروند.

مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه صحبت هایش بیان نمود که قدرت امروز آمریکا در دلارش نهفته است و نه در نیروی نظامی اش و اشاره نمود که آمریکا به همین خاطر می تواند بقیه را تحت فشار قرار دهد.

خاویر سولانا برای اشاره به توانایی آمریکا، خروج غول نفتی توتال از میدان گازی پارس جنوبی را مثال زد و خاطرنشان کرد که این شرکت نفت و گاز فرانسوی پس از برداشته شدن تحریم ها تمام کوشش خود را نموده بود تا در ایران باقی بماند.

وی در این باره اضافه کرد : اگر توتال مجبور به ترک (ایران) گردیده، خودتان دیگر بازیکن های کوچک تر را تصور کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1397 بروزرسانی: 6 دی 1397 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 41

به "سولانا: اتحادیه اروپا مجبور است در قبال تحریم ها علیه ایران با آمریکا همراهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سولانا: اتحادیه اروپا مجبور است در قبال تحریم ها علیه ایران با آمریکا همراهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید