سفیر چین: اگر آلمان هواوی را تحریم کند، ساکت نخواهیم نشست!

به گزارش مجله سرگرمی، سفیر کشور چین اظهار داشت اگر آلمان بخواهد تحت فشار آمریکا، هواوی را به عنوان یکی از تامین کنندگان تجهیزات بی سیم 5G تحریم کند، چین نیز با تحریم کردن ماشین های آلمانی، این اقدام را تلافی خواهد نمود.

سفیر چین: اگر آلمان هواوی را تحریم کند، ساکت نخواهیم نشست!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اینطور که به نظر می رسد، مقاومت قانون گذاران دولت آنگلا مرکل در برابر هواوی روز به روز در حال افزایش است؛ تا جایی که این افراد حتی سیاستی را که صدراعظم آلمان در قبال چین در پیش گرفته را مورد انتقاد قرار داده و لذا احتمال تحریم شرکت های غیر قابل اعتماد تامین نماینده تجهیزات بی سیم 5G نظیر هواوی به شدت افزایش یافت.

حال Wu Ken، سفیر چین در برلین، طی بیانیه ای در واکنش به این مسائل خاطرنشان کرد:

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در کوشش است با اعمال فشار روی شرکای خود، آن ها را مجاب کند هواوی را به عنوان یکی از تامین نمایندگان تجهیزات 5G تحریم نمایند. هواوی نیز از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا به دلیل معرفی این شرکت به عنوان یک تهدید امنیتی شکایت کرد. چرا که این اقدام کمیسیون ارتباطات فدرال، موسسات دولتی را از همکاری با هواوی و خرید تجهیزات این شرکت ممنوع می کرد.

این اقدام هواوی علیه تحریم ها و محدودیت های آمریکا می تواند یکی از بزرگ ترین جنگ های تجاری تاریخ را رقم بزند. جنگی که بزرگ ترین تجارت اینترنتی و شبکه ای دنیا را تهدید می نماید!

آیا تحریم هواوی این بار از سوی چینی ها اتفاق خواهد افتاد؟

در حالی که قانون گذاران آلمانی اسمی از هواوی به عنوان یکی از تامین نمایندگان غیر قابل اعتماد نبرده اند، اما در متن بیانیه، نام شرکت چینی بکار رفته و از طرفی انتشار رسمی آن، چند ماه بعد از حکم دولت آمریکا صورت گرفت.

هواوی در پاسخ به این اتهامات بارها اعلام نموده که تجهیزات ساخته شده توسط این شرکت به هیچ وجه با هدف جاسوسی و یا شنود مکالمات کاربران به فروش نمی رسد. به همین دلیل نیز سفیر چین خاطرنشان کرد هیچ تعهد یا الزام قانونی وجود ندارد مبنی بر اینکه هواوی باید اطلاعات کاربران خود را با دولت چین به اشتراک بگذارد.

Wu Ken با اشاره به این موضوع که حدودا یک چهارم خودروهای خارجی فروخته شده در چین متعلق به شرکت های آلمانی است خاطرنشان کرد:

آلمان هنوز واکنشی به این تهدید مستقیم چین نشان نداده و تعیین نیست سرنوشت هواوی در میان این درگیری ها خاتمه به کجا ختم خواهد شد.

منبع: straitstimes

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 555

به "سفیر چین: اگر آلمان هواوی را تحریم کند، ساکت نخواهیم نشست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین: اگر آلمان هواوی را تحریم کند، ساکت نخواهیم نشست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید