سازمان ملل: از مذاکرات بین الافغانی حمایت می کنیم؛ تلاش های صلح باید با کاهش خشونت همراه باشد

به گزارش مجله سرگرمی، دفتر نمایندگی سازمان ملل موسوم به یوناما در افغانستان گفت که این سازمان از مذاکرات بین الافغانی حمایت می کند و تلاش ها برای صلح افغانستان نیز باید با کاهش خشونت همراه باشد.

سازمان ملل: از مذاکرات بین الافغانی حمایت می کنیم؛ تلاش های صلح باید با کاهش خشونت همراه باشد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سرگرمی، تادامیچی یاماموتو کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان اظهارداشت که مذاکرات مستقیم حکومت افغانستان و طالبان باید در زودترین فرصت آغاز شود.

وی افزود: با توجه به حوادث روزهای اخیر، افغانستان بیش از هر زمان دیگری به یافتن یک راه حل سیاسی برای درگیری طولانی نیازمند است.

به گفته او، تلاش های یک سال گذشته فرصت هایی را برای صلح ایجاد کرد اما اختلافات فقط با مذاکرات مستقیم میان مردم افغانستان قابل حل است.

یاماموتو گفت: این گفتگوها باید فراگیر باشد و از تمام اقشار جامعه افغانستان کنندگی کند، بنابراین ضروری است که گفت وگوهای مستقیم بین جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در اسرع وقت آغاز شود.

کننده سازمان ملل افزود: هرگونه توافق سیاسی باید به حمایت از پیشبرد حقوق بشر و آزادی های اساسی برای همه کسانی که در افغانستان زندگی می کنند، اعم از زنان، جوانان و اقلیت ها و همچنین آزادی بیان و رسانه ها متعهد باشد.

به گزارش طلوع، یاماماتو اظهارداشت که گفت وگوهای غیررسمی اخیر میان کنندگان افغانستان و طالبان در مسکو و دوحه فرصتی برای مذاکره فراهم کرد تا برخی از موضوعات اصلی مورد نیاز برای صلح مشخص شوند.

وی تاکید کرد که سازمان ملل متحد آماده است تا از روند مذاکرات بین الاافغانی پشتیبانی کند اما تلاش ها برای صلح باید به کاهش خشونت و آتش بس احتمالی منجر شود.

به گفته یاماموتو، پشتیبانی کشورهای منطقه و فرامنطقه ای از روند صلح افغانستان بسیار حیاتی است.

کننده سازمان ملل همچنین درباره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت که درباره امنیت انتخابات، حضور مردم در انتخابات و بی نظمی و احتمال تقلب نگران است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 382

به "سازمان ملل: از مذاکرات بین الافغانی حمایت می کنیم؛ تلاش های صلح باید با کاهش خشونت همراه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: از مذاکرات بین الافغانی حمایت می کنیم؛ تلاش های صلح باید با کاهش خشونت همراه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید