درخواست روسیه از ایران و آژانس انرژی اتمی

به گزارش مجله سرگرمی، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی گفت که مسکو از ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی می خواهد تا مسائل درباره دسترسی را به وسیله مذاکرات سازنده حل نمایند.

درخواست روسیه از ایران و آژانس انرژی اتمی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

میخائیل اولیانوف به همین دلیل در توئیتی نوشت: روسیه از دبیرخانه آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران می خواهد تا مسائل درباره دسترسی را به وسیله مذاکرات سازنده و به شیوه ای عملی و در تطابق با روش های استاندارد و بدون تاخیر حل نمایند.

گفتنی است که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته (آدینه) اولین قطعنامه ضد ایرانی پیشنهاد شده از سوی تروئیکای اروپایی از سال 2012 را به بهانه عدم همکاری تهران با تحقیقات آژانس را با 25 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع تصویب کرد.

روسیه و چین دو کشوری بودند که به این قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام رای منفی دادند.

دوشنبه گذشته بود که تروئیکای اروپایی طی نشست شورای حکام، با استناد به گزارش ادعایی آژانس اتمی مبنی بر اجازه ندادن ایران برای دسترسی به چهار مکان، پیش نویس قطعنامه ای را تنظیم کردند که از تهران می خواهد برای این تحقیقات و همچنین همکاری کامل با آژانس همراهی کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1088

به "درخواست روسیه از ایران و آژانس انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از ایران و آژانس انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید