خبرنگاران محمد بنا: تعویق المپیک توکیو فرصت خوبی برای کسب تجربه است

به گزارش مجله سرگرمی، تهران - خبرنگاران - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تیم جوانی را در اختیار داریم و تعویق المپیک توکیو، فرصت خوبی برای بیشتر شدن تجربه کشتی گیران است.

خبرنگاران محمد بنا: تعویق المپیک توکیو فرصت خوبی برای کسب تجربه است

محمد بنا در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی اضافه کرد: در ابتدا سال نو را به صورت ویژه به پرستاران و دکتران که در بیمارستان ها در خط مقدم جبهه سلامت و در مبارزه با ویروس کرونا هستند تبریک می گویم و سپس به مردم عزیز ایران فرا رسیدن سال 1399 را تبریک می گویم و انشاء الله که هرچه زودتر این بلا رفع شود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد تعویق یکساله المپیک توکیو توضیح داد: به تعویق افتادن این بازی ها دست ما نبود و به دلیل به وجود آمدن یک شرایط خاص در دنیا این رخ داد و همه دنیا و همه ورزشکاران درگیر این اتفاق هستند.

بنا ادامه داد: تیم جوانی در اختیار داریم و باید به این مسئله مثبت نگاه کرد. باید نیمه پر لیوان را دید و طوری برنامه ریزی کنیم که این موضوع را به نفع خودمان پیش ببریم. به نظرم این اتفاق به نفع کشتی آزاد ما نیز هم تمام شد.

وی یادآورشد : اگر این تعویق همراه با برگزاری اردوها و مسابقات تدارکاتی باشد می تواند به نفع ما باشد و کشتی گیران جوان ما نیز با تجربه تر خواهند شد و می توانیم در سال 2021 عملکرد بهتری داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد نحوه گزینش نفرات برای المپیک با توجه به تعویق یکساله آن گفت: امسال برعکس سال های گذشته رقابت های انتخابی کامل تری داشتیم و طبیعتا از تمامی نفرات و پتانسیل خود برای این مسیری که به سمت المپیک در پیش داریم استفاده خواهیم کرد و در این راه همه شانس دارند، اما این شانس اولویت بندی دارد و اولویت ما نسبت به آخرین مسابقاتی که انجام شده خواهد بود و در نهایت ملاک ما عملکرد کشتی گیران است.

بنا در مورد برنامه ریزی فنی تیم ملی اظهارداشت: ما فکر می کردیم به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات گزینشی و المپیک با چند ماه تعویق برگزار می شود و با توجه به لغو شدن اردوها به خاطر شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی کشتی گیران، برنامه های فنی را در فضای مجازی به نفرات داده و آن ها را گروه بندی کردیم و هر مربی گروه خودش را کنترل می کند. اما طبیعتا با تعویق یکساله المپیک، انتخابی المپیک هم در زمانی که فکر می کردیم برگزار نمی شود و همه برنامه های ما کلا به هم ریخت. در حال حاضر نفرات باید با هماهنگی کادر فنی وطبق برنامه ای که به آن ها داده ایم کارکنند و هرکسی در هرشرایطی می تواند در شهرهای خودش کار کند تا اتحادیه دنیای تکلیف کار را روشن کند.

وی در مورد برگزاری اردوهای تیم ملی توضیح داد: اگر بتوانیم در شرایطی خاص در یک تاریخ مشخصی اردوهای کوتاه مدتی را به جهت زیرنظر دریافت نفرات و هماهنگ کردن آن ها داشته باشیم خوب است اما قطعا با توجه به شیوع ویروس کرونا باید این اردوها در شرایط قرنطینه و رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار شود.

بنا ادامه داد: البته تصمیم گیری در این مسئله دست ما نیست و تصمیم گیرنده ستاد مبارزه با کرونا است چرا که پای سلامت افراد در میان است. اما اگر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی بتوانند شرایطی ویژه ای را مهیا کنند تا بتوانیم اردوهای کوتاه مدت را در قرنطینه برگزار کنیم، قطعا شرایط بهتری خواهیم داشت و خوب می شود. اما این موضوع نیازمند آن است که اجازه آن صادر شود تا در دوره های متناوب کوتاه، در شرایط قرنطینه کامل و رعایت تمامی نکات بهداشتی به جهت سلامتی کشتی گیران، اردوهای آماده سازی را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی توضیح داد: باید بگویم اگر نتوانیم تمرین کنیم و آمادگی لازم را بدست آوریم و ورزشکاران دنیا به دلیل درگیری با این ویروس بدون انجام تمرینات لازم راهی المپیک شوند، به احتمال فراوان شاهد بی کیفیت ترین المپیک در سال 2021 خواهیم بود.

مسابقات المپیک توکیو که قراربود تابستان امسال برگزار شود به علت شیوع بیماری کرونا با یکسال تعویق به سال 2021 موکول شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 926

به "خبرنگاران محمد بنا: تعویق المپیک توکیو فرصت خوبی برای کسب تجربه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محمد بنا: تعویق المپیک توکیو فرصت خوبی برای کسب تجربه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید