خبرنگاران ضرورت تغییر در سبک زندگی برای مواجهه با تغییرات اقلیمی

به گزارش مجله سرگرمی، تبریز - خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیامی به مناسبت دوم فروردین، روز جهانی آب، از مردم استان خواست با اتخاذ تدابیر اندیشمندانه و ایجاد تغییر در سبک زندگی از بروز عوارض ناگوار اقلیمی جلوگیری کنند.

خبرنگاران ضرورت تغییر در سبک زندگی برای مواجهه با تغییرات اقلیمی

محمدرضا پورمحمدی، روز شنبه در پیام خود به همین مناسب آورده است، آب مایه حیات و سرزندگی و از گران بهاترین نعمات خداوندی است و اکنون که با شیوع ویروس کرونا، با یک بحران جهانی روبه رو هستیم، نقش حیاتی آب در تمام زمینه ها به ویژه در حوزه بهداشت و سلامت، بیش از پیش بر همگان آشکار گشته است.

یکی از بزرگترین آیات قدرت و رحمت الهی، همین نقش پاکیزه کنندگی آب است که به رغم اختراعات بی سرانجام بشری، هنوز هیچ رقیب و بدیلی برای این عنصر هستی بخش یافت نشده و بهترین توصیه دانشمندان و پزشکان برای مقابله با ویروس های کشنده، استفاده از آب و شست وشواست.

امروز به حول و قوه الهی و با زحمات شبانه روزی دست اندرکاران تلاشگر و بی ادعای صنعت آب، از جریان حیات بخش این نعمت الهی برخورداریم و جا دارد که با وقوف بر اهمیت و ارزش لایتناهی این ماده بی همتا، در حفاظت و حراست از آن بیش از پیش کوشا باشیم.

شعاری که برای روز جهانی آب در سال جاری از سوی سازمان ملل انتخاب شده، آب و تغییر اقلیم است.

بی تردید مردم شریف آذربایجان شرقی، با مشاهده نشانه های شاخص این تغییر اقلیم مانند خشک شدن دریاچه ارومیه، فرونشست زمین و افت سطح سفره های آب زیرزمینی، از نزدیک مفهوم تغییر اقلیم را با تمام وجود لمس کرده و زنگ خطری را که برای حیات آب در جهان به ویژه در مناطق خشک به صدا درآمده شنیده اند.

امیدوارم با یاری و همراهی همیشگی مردم شریف استان، بتوانیم با اتخاذ تدابیر اندیشمندانه و ایجاد تغییرات لازم در سبک زندگی، کشت و بویژه نگرش به موضوع آب، از بروز عوارض ناگوار تغییرات اقلیمی بیش از این جلوگیری کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 913

به "خبرنگاران ضرورت تغییر در سبک زندگی برای مواجهه با تغییرات اقلیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ضرورت تغییر در سبک زندگی برای مواجهه با تغییرات اقلیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید