خبرنگاران شورش در زندان های ایتالیا از جنس کرونا؛ شش زندانی جان باختند

به گزارش مجله سرگرمی، تهران - خبرنگاران - پلیس زندان های ایتالیا روز دوشنبه خاطرنشان کرد 6 زندانی معترض به اقدامات محدودکننده در برابر انتشار ویروس بیماری زا در بازداشتگاهی در شمال این کشور، در پی هجوم به درمانگاه زندان و مصرف بیش از اندازه متادون، جان سپرده اند.

خبرنگاران شورش در زندان های ایتالیا از جنس کرونا؛ شش زندانی جان باختند

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس از رم؛ شورش روز یکشنبه زندانیان در شهر مودنا، یکی از ده ها شورش در مراکز بازداشتگاهی پرازدحام ایتالیا بود که روز دوشنبه اوج گرفته است.

سازمان ها و گروه های حامی حقوق بشر در باره آسیب شدید افزایش تنش ها به علت نگرانی از ویروس کرونا، به زندانیان به ویژه پس از اجرای محدودیت های ملاقات آنان با خانواده هایشان برای جلوگیری از انتشار این بیماری، هشدار داده بودند.

زندانیان سن ویتوره در میلان روز دوشنبه با رفتن روی بام پشت بام زندان، پارچه هایی در دست داشتند که روی آن با رنگ واژه بخشش نوشته شده بود.

دوناتو کاپسه دبیرکل اتحادیه پلیس های زندان ایتالیا، دولت کشوش را به نادیده دریافت نظام نگهداری زندانیان، خودداری از اجرای اقدامات کافی برای جلوگیری از گسترش ویروس در میان زندانیان و رها کردن نگهبانان به حال خود برای سروکله زدن با زندانیانی متهم کرد که اکنون تنها می توانند به وسیله تلفن یا شبکه اجتماعی اسکایپ با بستگانشان تماس داشته باشند.

وی اضافه نمود: عدم حضور کاملا محسوس دولت، پلیس قضایی را از کار انداخته است.

وی با تائید مرگ 6 زندانی در تاسیسات بازداشتگاهی مودنا براثر سوء مصرف مواد مخدر، به رخ دادن اعتراض به بیش از 24 بازداشتگاهی شامل وجیا اشاره نمود که بعضی از زندانیان از آن گریخته اند.

ازکارافتادن تقریبی نظام قضائی تحت فشار ایتالیا، به علت اجرای تدابیر پیشگیرانه در پی همه گیری این ویروس، موجب بروز تنش هایی در میان زندانیانی شده است که وادار به تحمل تاخیرهای طولانی در اجرای عدالت در باره خود شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 874

به "خبرنگاران شورش در زندان های ایتالیا از جنس کرونا؛ شش زندانی جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورش در زندان های ایتالیا از جنس کرونا؛ شش زندانی جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید