خبرنگاران دریافت رشوه پدر از آل سعود، فیلیپ ششم را از ارث محروم کرد

به گزارش مجله سرگرمی، مادرید- خبرنگاران- فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا در پی افشای رسوایی رشو 100 میلیون یورویی از آل سعودی توسط پدرش خوان کارلس اول برای تسهیل یک کنسرسیوم در ایجاد خط راه آهن سریع السیر مکه به مدینه، با انتشار بیانیه ای اظهار داشت که علاوه بر قطع حقوق 194 هزار یورویی سالانه پدرش، از دریافت ارثیه پدری نیز صرف نظر می نماید.

خبرنگاران دریافت رشوه پدر از آل سعود، فیلیپ ششم را از ارث محروم کرد

روزنامه ال پاییس اسپانیا روز دوشنبه در گزارشی نوشت: پادشاه اسپانیا در حالی این تصمیم را اتخاذ نموده که بعضی خبرها به وی به عنوان ذینفع دو موسسه به نام های زاکاتکا و لوکوم اشاره داشتند. در همین ارتباط، دادستانی مبارزه با فساد اسپانیا، مؤسسه لوکوم را به دلیل دریافت 100 میلیون یورو از عربستان سعودی در سال 2008 تحت تحقیقات قرار داده است.

با این تصمیم بی سابقه، فیلیپ ششم خود را از هر کاسبی که ممکن است پدرش در خارج از کشور داشته باشد، جدا نموده است.

در این بیانیه یاد آوری می گردد که فیلیپ ششم در سخنرانی تاج گذاری خود در سال 2014، تأکید کرد که دربار باید ابهت خود را حفظ کند و یک رفتار شایسته، صادقانه و شفاف داشته باشد.

در راستای این اصول، پادشاه اضافه کرد که می خواهد همه به طور رسمی و عمومی بدانند که تصمیم خود در صرف نظر کردن از ارث شخصی که می تواند به او تعلق گیرد و همچنین هر گونه دارایی، سرمایه گذاری یا ساختار اقتصادی که ریشه آن با قانون یا معیارهای شایستگی فعالیت های نهادی و خصوصی دربار مطابقت نداشته باشد را به پدرش ابلاغ نموده است.

خوان کارلوس از زمان فوت ژنرال فرانکو در سال 1975 پادشاه اسپانیا بود و 6 سال پیش در پی افشای روابط محرمانه اش با یک زن و سفرهای تفریحی در اوج بحران اقتصادی اسپانیا با انتقادهایی کم سابقه روبرو شد که در نهایت، مقام خود را به پسرش واگذار کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 900

به "خبرنگاران دریافت رشوه پدر از آل سعود، فیلیپ ششم را از ارث محروم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دریافت رشوه پدر از آل سعود، فیلیپ ششم را از ارث محروم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید