جزئیات آزادسازی الجوف از لوث متجاوزان و مزدوران سعودی

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز چهارشنبه در مورد جزئیات عملیات نظامی گسترده ای با نام فأمکن منهم و آزادسازی استان الجوف از لوث متجاوزان و مزدوران سعودی در کنفرانسی مطبوعاتی بیان کرد: امروز توانمندی هایمان در ایجاد معادلات جدید در نقاط مختلف جغرافیایی را در بیش از یک جبهه مورد تأئید قرار می دهیم.

جزئیات آزادسازی الجوف از لوث متجاوزان و مزدوران سعودی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره اضافه نمود: این امر نشان می دهد که نیروهای ما در همه عملیات ها با توانمندی بالا حضور یافته و با یاری خداوند از مرحله دفاعی به حمله با راهبرد نظامی جامع حرکت نموده اند.

وی در ادامه اضافه نمود که موفقیت های پی در پی کسب شده تبلور واقعی چیزی است که رهبر مبارزان یمنی عبدالملک بدرالدین الحوثی در مورد پیروزی های نیروهای مقاومت در تمام سطوح به آن اشاره نموده بود.

یحیی سریع در ادامه اضافه نمود: نیروهای دشمن در استان الجوف از یک منطقه نظامی کامل تحت عنوان منطقه ششم به علاوه 6 تیپ و 3 گردان از مزدوران سَلَفی و نیروهای پلیس برخوردار بود. دشمن نخواهد توانست عملیات های پهپادی و پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم آن را پنهان کند. در زمان مناسب جزئیات عملیاتی که عمق سعودی را هدف گرفت، افشا خواهیم کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن توضیح داد: یگان پهپادی 54 عملیات انجام داد که 33 عملیات آن علیه اهداف نظامی و مالی سعودی بود. این عملیات ها خسارت های گسترده جانی و تجهیزاتی به دشمن وارد کرد؛ زیرا تأسیسات حیاتی نفت و گاز هدف گرفته شدند.

لازم به ذکر است، سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز سه شنبه در این باره گفته بود: عملیات نظامی در استان الجوف فأمکن منهم نام دارد که منجر به نابودی آنچه منطقه نظامی ششم نامیده می شد، شد و در جریان آن صدها نفر از نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند و شماری دیگر به اسارت درآمدند. در این عملیات یگان موشکی و پهپادی مشارکت داشتند و بیش از 50 عملیات انجام دادند که بعضی از آنها در عمق خاک دشمن سعودی در واکنش به یورش هوایی سعودی، انجام شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 905

به "جزئیات آزادسازی الجوف از لوث متجاوزان و مزدوران سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آزادسازی الجوف از لوث متجاوزان و مزدوران سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید