توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص نوع پوشش متهمان زن دادگاه

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در ارتباط با پوشیدن نوعی لباس خاص و یا منع پوشیدن نوعی لباس خاص قانون هیچ گونه الزامی را مقرر نکرده است، گفت: در خصوص اخیر اینگونه بوده است که قبل از ورود به دادگاه خانواده این فرد برای او چادر مشکی آوردند.

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص نوع پوشش متهمان زن دادگاه

به گزارش میزان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در گفت وگو با شبکه خبر در خصوص حضور یکی از متهمان با چادر مشکی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان مالی اعلام کرد: قبلا وقتی که خانم ها از زندان به مراجع قضایی عموما با چادر اعزام می شدند که این چادر، چادری بود که زندان به آن ها می داد رنگ آن مشکی نیست و مربوط به خود زندان بود.

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: با انتقاداتی که مطرح شد که از این به بعد پوشیدن چادر در اعزام از زندان الزامی نباشد و خانم هایی که از زندان به مراجع قضایی اعزام می شوند با پوشش متداول همیشگی خود اعزام شوند.

وی توضیح داد: در خصوص اخیر اینگونه بوده است که قبل از ورود به دادگاه، خانواده این فرد برای او چادر مشکی آوردند و در اختیار او قرار دادند تا با چادر در جلسه دادگاه حضور پیدا کند.

اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که آیا این موضوع جز قانون است گفت: جز قانون نیست و ما الزام به پوشش چادر برای زندانیان زن را برداشتیم اما اینکه فرد خودش چادر را سر کند ما نمی توانیم وی را از پوشیدن چادر منع کنیم، خود این چادر به لحاظ رنگ مشکی آن معلوم بود که پوشش شخصی این خانم هست و ما نمی توانیم افراد را از پوشش شخصی آن ها ولو اینکه با پوشش متداولش متفاوت باشد منع کنیم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: ممکن است کسی امروز با یک نوع پوشش در جلسه دادگاه حاضر گردد و همین فرد در جلسه بعدی دادگاه با اختیار خودش و نه الزام ما با پوشش دیگری حاضر گردد؛ لذا این پوشش با اختیار خود متهمه انتخاب شده بود و چون با اختیار خود او بود منع کردن وی از این کار نیز احتیاج به مجوز داشت که چنین مجوزی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دادگاه متعرض نوع پوشش متهم و رنگ آن نمی گردد، گفت: مگر در شرایطی که پوشش مغایر با موازین شرعی باشد که تذکر داده می گردد.

اسماعیلی اضافه نمود: در ارتباط با پوشیدن نوعی لباس خاص و یا منع پوشیدن نوع لباس خاص قانون هیچ گونه الزامی را مقرر نکرده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه و در پاسخ به سئوالی در خصوص بازداشت مدیر حراست یکی از شرکت های خودروسازی و سفر وی به کانادا اذعان کرد: من از موضوع سفر خارج اطلاعی ندارم، اما اینکه در پرونده یکی از شرکت های خودروسازی مدیر وقت حراست در زمره متهمان است و بازداشت شده به صورت کلی مورد تایید ماست.

منبع: انتخاب
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 15 بهمن 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 645

به "توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص نوع پوشش متهمان زن دادگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص نوع پوشش متهمان زن دادگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید