ترامپ ادعای تقلب در انتخابات سنا کرد

به گزارش مجله سرگرمی، در حالیکه گزارش ها حکایت از پیروزی دموکرات ها در انتخابات سنا در ایالت جورجیا دارد، دونالد ترامپ باز هم مدعی تقلب در انتخابات شد.

ترامپ ادعای تقلب در انتخابات سنا کرد

با نزدیک شدن به خاتمه شمارش آرا در انتخابات سنا در جورجیا در آمریکا پیشبینی می گردد یکی از دو نامزد حزب دموکرات پیروزی خود در ایالت را قطعی نموده باشد.

دموکرات ها برای به دست آوردن اکثریت در سنا احتیاج دارند تا در هر دو کرسی به پیروزی دست یابند.

اکنون در حالی که بخش عمده آرا شمارش شده است، گمان می رود رافایل وارناک کشیشی که نامزد دموکرات هاست توانسته است کلی لافلر سناتور جمهوری خواه را شکست دهد.

رافائل وارناک دموکرات که 35 هزار رأی از رقیب جمهوری خواه خود در دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا پیش افتاده، اعلام پیروزی نموده است.

در کرسی دوم هم که دیوید پرود نامزد جمهوریخواهان با اختلاف اندک از جان اوساف پیش بود با شمارش بیشتر آرا اندکی عقب افتاد اما شانس برنده شدن برای هر دو نامزد همچنان برابر است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه مدعی وقوع تقلب در دور دوم رقابت برای تصاحب کرسی های ایالت جورجیا در مجلس سنای این کشور شد.

ترامپ در پیغامی توییتری نوشت: آن ها (دموکرات ها) در حال صحنه سازی برای حجم بالایی از رأی دهندگان علیه نامزدهای جمهوری خواه هستند. آیا منتظر نشسته اند ببینند چند رأی لازم دارند؟

رئیس جمهور آمریکا کمتر از دو ساعت بعد در پیغام دیگری نوشت: همین حالا چهار هزار برگه رأی پُستی در فولتون کانتی پیدا شد. بفرمایید!

این ادعای ترامپ در حالی صورت می گیرد که رسیدن تدریجی برگه های رأی پُستی از مناطق مختلف ایالت جورجیا به حوزه های شمارش رأی امری طبیعی است.

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نیز پس از آنکه آرای رأی دهندگان حضوری شمرده شد، اعلام پیروزی کرد اما اندکی بعد با رسیدن آرای پستی به حوزه های شمارش، اکثریت آرا به سمت جو بایدن رقیب دموکراتش تغییر کرد و ترامپ مدعی تقلب در انتخابات شد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1439

به "ترامپ ادعای تقلب در انتخابات سنا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ادعای تقلب در انتخابات سنا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید