برانکو: هرگز قصد نداشتیم به پرسپولیس و هوادارانش ضربه بزنیم، باور قلبی دارم که شاگردان یحیی فاتح لیگ قهرمانان می شوند

به گزارش مجله سرگرمی، سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس به قهرمانی این تیم در رقابت های فصل جاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بسیار امیدوار است.

برانکو: هرگز قصد نداشتیم به پرسپولیس و هوادارانش ضربه بزنیم، باور قلبی دارم که شاگردان یحیی فاتح لیگ قهرمانان می شوند

برانکو ایوانکوویچ که خاتمه پس از کش وقوس های فراوان پیروز شد مطالبات خود از باشگاه پرسپولیس را در چند مرحله و به طور کامل دریافت کند، در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره این موضوع و حضور تیم تحت راهنمایی یحیی گل محمدی در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 اظهاراتی داشت که در زیر می خوانید:

خبرنگاران: خاتمه پرسپولیس بدهی اش به شما را پرداخت کرد. ما می دانیم که شما تمایلی به شکایت از این باشگاه به فیفا نداشتید، اما برای دریافت حق و حقوق تان مجبور به این کار شدید. لطفاً در این باره صحبت کنید.

من در سال 2015 به پرسپولیس آمدم و پس از پیروزیت هایی که در سه فصل اول با این تیم به دست آوردیم، در تاریخ 14 مِی 2018 (24 اردیبهشت 97) قرارداد دو ساله جدیدی را با باشگاه پرسپولیس برای فصول 19-2018 و 20-2019 امضا کردیم. در فصول گذشته باشگاه به پرداخت دستمزدها متعهدتر بود، اما متأسفانه در فصل 19-2018 ایرج عرب مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس نتوانست با شرایط موجود (تحریم های اعمال شده علیه ایران، تورم و ...) کنار بیاید و اوضاع بدتر شد. از همان شروع فصل جدید و از ماه ژوئن 2018 باشگاه پرسپولیس هیچ پرداختی به ما تا ماه مارس 2019 نداشت. هیچ مربی در دنیا نیست که بابت دیرکرد 10 ماهه در پرداخت دستمزدش از خود بردباری و انعطاف پذیری نشان ندهد. مربیان خارجی دیگری در ایران بوده اند که به خاطر دو یا سه ماه دیرکرد در پرداخت دستمزدشان اقدام به ترک تیم های خود نموده اند.

با توجه به قوانین جدید فیفا، مربی یا بازیکن می تواند تنها پس از عدم دریافت دو ماه از حقوقش اقدام به فسخ یک جانبه قرارداد خود کند. در چنین شرایطی بازیکن یا مربی نامه ای به فیفا می زند و 15 روز صبر می نماید و در صورتی که مطالباتش را دریافت نکند، می تواند باشگاه را ترک کند. ما در ماه های مارس، آوریل و ژوئن سه نامه به فیفا فرستادیم. در آن مقطع در ماه مِی یک پرداختی به ما صورت گرفت که آن هم نصف طلب ما بود. پس از اینکه ما فصل 19-2018 را با قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در جام حذفی و البته صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا به خاتمه بردیم، چندین ملاقات با مدیریت وقت باشگاه داشتیم، اما مسئولان باشگاه نتوانستند منابع اقتصادی لازم را برای پرداخت طلب ما پیدا نمایند. سپس ما ایران را بدون حتی دریافت بخشی از طلب مان ترک کردیم. پس از اینکه باشگاه مطالبه ما را نادیده گرفت، ما نمی توانستیم کاری جز فسخ یک طرفه قرارداد و طرح شکایت در کمیته شرایط بازیکنان فیفا انجام دهیم. مابقی داستان را هم که خودتان می دانید.

خبرنگاران: شما و وکیل تان در چند مرحله به باشگاه پرسپولیس فرصت دادید تا مطالبات شان را به شما بپردازند. آیا به خاطر هواداران این فرصت را به باشگاه دادید؟

پس از اینکه آقای مهدی رسول پناه به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس منصوب شد، اوضاع اقتصادی باشگاه به طرز چشمگیری بهتر شد و باشگاه شروع به پرداخت مطالبات مان در بخش های کوچک کرد. ما می دانستیم که برای مدیریت باشگاه آسان نبود که تمامی طلب را یک جا بپردازد، اما پرداختی ها تقریباً هر روز ادامه داشت، برای همین تصمیم گرفتیم که زمان بیشتری در اختیار باشگاه قرار دهیم. ما هرگز قصد نداشتیم به پرسپولیس و هوادارانش ضربه ای بزنیم، اما به دنبال دریافت مطالبات مان بودیم. خاتمه باشگاه پیروز شد تمامی مبلغ را بپردازد از جمله سودی که به آن تعلق می گرفت، بنابراین دلیلی نمی دیدیم که شکایت از باشگاه پرسپولیس را پیگیری کنیم. در نهایت مایلم از آقای رسول پناه بابت کوشش و عزم پایدار او برای حل این پرونده، تشکر کنم.

خبرنگاران: پرسپولیس حالا در فینال لیگ قهرمانان آسیاست. با توجه به اینکه شما دو سال پیش چنین تجربه ای را داشتید و این تیم را به فینال این رقابت ها رساندید، این فینال را چطور می بینید، آیا شاگردان یحیی گل محمدی می توانند فاتح این جام شوند؟

دو سال پیش که ما به فینال لیگ قهرمانان رسیدیم، مسائل زیادی داشتیم. همانطور که شما به خاطر دارید باشگاه از فعالیت در پنجره نقل وانتقالات محروم بود و ترکیب تیم هم ناقص شده بود. سه بازیکن ملی پوش ما یعنی صادق محرمی، وحید امیری و فرشاد احمدزاده از باشگاه جدا شدند و بعضی بازیکنان از جمله حسین ماهینی و محمد انصاری مصدوم شده بودند و ما تنها با 11 بازیکن بازی می کردیم که بعضی بازیکنان جوان ما در لیگ قهرمانان تعداد بازی بیشتری نسبت به لیگ انجام داده بودند. امروز باشگاه در شرایط بهتری است و یحیی گل محمدی تمامی بازیکنانش را در اختیار دارد. آنها در شرایط خیلی خوبی هستند و با توجه به اینکه لیگ برتر هنوز شروع نشده است، می توانند روی ملاقات فینال لیگ قهرمانان تمرکز نمایند. همانند هر هوادار پرسپولیس من هم از این تیم حمایت می کنم و باور قلبی دارم که پرسپولیس این بار فاتح لیگ قهرمانان خواهد شد. برای یحیی و بازیکنانش بهترین آرزوها را در فینال لیگ قهرمانان دارم و همه ما به این تیم خیلی افتخار خواهیم کرد و قهرمانی در آسیا را جشن خواهیم گرفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1301

به "برانکو: هرگز قصد نداشتیم به پرسپولیس و هوادارانش ضربه بزنیم، باور قلبی دارم که شاگردان یحیی فاتح لیگ قهرمانان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو: هرگز قصد نداشتیم به پرسپولیس و هوادارانش ضربه بزنیم، باور قلبی دارم که شاگردان یحیی فاتح لیگ قهرمانان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید