بایدن خواهان گسترش روابط آمریکا و چین بر اساس اعتماد متقابل شد

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران: معاون رئیس جمهور آمریکا که به چین سفر نموده است تاکید نمود، روابط واشنگتن و پکن باید بر اساس اعتماد متقابل گسترش و توسعه پیدا کند.

بایدن خواهان گسترش روابط آمریکا و چین بر اساس اعتماد متقابل شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی به نقل از رویترز؛ سفر جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا به کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی در شرایطی است که تصمیم اخیر چین برای ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرق چین موجب تشدید تنش ها در منطقه شده است. بر اساس این گزارش بایدن توضیح داد، روابط و همکاری های چین و آمریکا باید بر اساس اعتماد پایه گذاری گردد. آمریکا پایبندی خود را به پیمان دفاعی با ژاپن اعلام نموده و از تصمیم چین برای ایجاد منطقه دفاعی هوایی به شدت انتقاد نموده است.

بایدن قرار است امروز پنج شنبه به سئول پایتخت کره جنوبی سفر کند. معاون رئیس جمهور آمریکا در جمع مجله سرگرمی حاضر به ارائه شرح در مورد جزییات مذاکرات خود با مقام های چینی در زمینه منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرق چین نشده است.

تنش ها بین ژاپن و چین از سپتامبر 2012 میلادی پس از اقدام توکیو در خریداری جزایر مورد اختلاف با چین از یک مالک خصوصی به شدت افزایش یافت. وزارت دفاع چین نیز به تازگی منطقه دفاعی هوایی را بر فراز دریای شرق چین ایجاد نموده و از کلیه هواپیماهای عبوری خواسته است تا قوانین جدید وضع شده را رعایت نمایند.

ولی هواپیماهای آمریکایی، ژاپنی و کره جنوبی بدون توجه به درخواست مقام های چینی بر فراز این منطقه پرواز می نمایند. چین از کلیه هواپیماها خواسته است تا علاوه بر اعلام هویت کامل برنامه پروازی خود را نیز در اختیار مقام های پکن قرار دهند.این اقدام چین و بی توجهی کشورهای همسایه به آن نگرانی ها نسبت به خطر درگیری نظامی در منطقه را به شدت افزایش داده است. جو بایدن روز گذشته در کنفرانس خبری مشترک با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن تاکید نمود، در سفر به چین نگرانی واشنگتن نسبت به ایجاد منطقه دفاعی هوایی توسط چین را اعلام خواهم کرد. آمریکا به شدت نگران اقدامات یکجانبه چین برای تغییر وضعیت دریای شرق چین است.

ژاپن نیز تاکید نموده است که توکیو و واشنگتن ایجاد منطقه دفاعی هوایی از سوی چین را به رسمیت نمی شناسند. دو فروند بمب افکن بی-52 آمریکا نیز به تازگی بر فراز این منطقه پرواز نموده اند. یک تحلیلگر ارشد بنیاد هریتیج نیز تاکید نمود، شرایط به گونه ای است که پتانسیل واقعی برای وقوع یک بحران وجود دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 364

به "بایدن خواهان گسترش روابط آمریکا و چین بر اساس اعتماد متقابل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن خواهان گسترش روابط آمریکا و چین بر اساس اعتماد متقابل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید