اکسپرس تریبون: درباره خروج کامل آمریکا از افغانستان تردید وجود دارد

به گزارش مجله سرگرمی، روزنامه پاکستانی با اشاره به افزایش ناامنی ها در افغانستان و حملات هوایی آمریکا در این کشور گفت که تردیدهایی درباره احتمال عقب نشینی کامل آمریکا از افغانستان تا سرانجام سالجاری وجود دارد.

اکسپرس تریبون: درباره خروج کامل آمریکا از افغانستان تردید وجود دارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حملات هوایی اخیر آمریکا علیه طالبان تردیدهایی را درباره خروج کامل آمریکا از افغانستان تا انتها سالجاری بوجود آورد است.

اکسپرس تریبون در این باره می نویسد که خشونت مداوم در افغانستان توافق آمریکا با طالبان را بی اثر می کند و خروج ناخواسته آمریکا از منطقه را نیز پیچیده تر خواهد کرد.

این روزنامه پاکستانی نوشت که ایجاد یک کشور با ثبات در افغانستان کار آسانی نیست. طالبان بدنبال قدرت است اما می داند که روش های گذشته این گروه کارایی ندارد و البته آنها نیز تا حدودی به سازش نیاز دارند.

طالبان ممکن است در این فکر باشند که دولت کنونی افغانستان را به یک حکومت دینی تغییر دهند، اما بسیاری دیگر می خواهند تا آنجا که ممکن است ساختار دموکراتیک فعلی را حفظ کنند.

زلمی خلیلزاد کننده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان چندی قبل در ویدئو کنفرانسی به میزبانی انستیتو صلح آمریکا گفت: خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان مشروط به این است که طالبان شرایط توافقنامه آمریکا- طالبان را عملی کند.

وی افزود که تلاش ها برای مبارزه با تروریسم، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، آغاز مذاکرات بین الافغانی و توافق برای آتش بس جامع از شرایط مهم توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان است.

خلیلزاد: منافع ملی آمریکا در افغانستان رها نمی شود

برخی کارشناسان می گویند که آمریکا درباره فرایند صلح افغانستان دیدگاه دوگانه دارد و همواره منافع خود را نسبت به دولت افغانستان و گروه طالبان ترجیح و اولویت می دهد.

آنها معتقدند که آمریکا با فرار از این واقعیت که خروج مسئولانه نیروهای خارجی از افغانستان تنها راه واقعی انتها جنگ و کلید گشایش در فرایند صلح است سیاست دوگانه در فرایند صلح در پیش گرفته است.

مقامات آمریکایی با اعمال سیاست دوگانه در فرایند صلح افغانستان تلاش می کنند تا طالبان و در شرایط کنونی حتی دولت افغانستان را عامل ادامه جنگ در این کشور نشان دهند و افکار عمومی را از عامل اساسی ناامنی ها که حضور نظامیان آمریکایی است به سمت دیگری منحرف کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1271

به "اکسپرس تریبون: درباره خروج کامل آمریکا از افغانستان تردید وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکسپرس تریبون: درباره خروج کامل آمریکا از افغانستان تردید وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید