اوباما: اعتراضات کنونی آمریکا، با اعتراضات دهه 1960 قابل مقایسه نیست

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس جمهور سابق آمریکا ضمن درخواست ایجاد اصلاحاتی در ساختار پلیس این کشور گفت، معترضان باید کاری کنند که صاحبان فعلی قدرت نتوانند احساس راحتی کنند.

اوباما: اعتراضات کنونی آمریکا، با اعتراضات دهه 1960 قابل مقایسه نیست

به گزارش مجله سرگرمی، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه خطاب به معترضان به قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی گفت، باید آرامش را از صاحبان قدرت در این کشور بگیرند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه ان بی سی، اوباما در پیامی ویدئویی گفت : برای ایجاد تغییر واقعی، از یک سو باید مشکل را برجسته کنیم و از سویی باید کاری کنیم که صاحبان قدرت نتوانند احساس راحتی کنند. اما باید آن را به راه حل هایی عملی و قوانینی قابل اجرا تبدیل کنیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت معترضان برای اولین بار در تاریخ اعتراضات این چنینی، تغییر در ساختار پلیس این کشور در سطح ملی و سازمانی را خواستار هستند.

اوباما گفت: به اندازه ای درباره تاریخ اطلاعات دارم که بگویم اعتراضات ضدنژادپرستی روزهای اخیر با اعتراضات دهه 1960 متفاوت و غیر قابل مقایسه است.

وی اعتراضات اخیر در آمریکا را نتیجه مستقیم فعالیت ها و سازماندهی و مشارکت شمار بالای جوانان سرتاسر این کشور دانست که به صف شده اند تا تفاوت هایی را ایجاد کنند.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت و همچنین به آغاز تظاهرات هایی علیه تبعیض نژادی منجر شد.

تجمعات اعتراضی علیه قتل فلوید از سه شنبه شب در شهر مینیاپولیس آغاز شده و تدریجاً به دیگر نقاط آمریکا و حتی دیگر کشورها نظیر انگلیس و فرانسه نیز کشیده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1054

به "اوباما: اعتراضات کنونی آمریکا، با اعتراضات دهه 1960 قابل مقایسه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: اعتراضات کنونی آمریکا، با اعتراضات دهه 1960 قابل مقایسه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید