امضای تفاهم نفتی با ایتالیا و هلند، ایران هاب تجهیزات نفت می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، رضا خیامیان در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی با اینکه تاکنون انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با انجمن معدن و نفت ایتالیا و نیز انجمن انرژی هلند، تفاهم نامه همکاری امضا نموده است، گفت: اجازه نداده ایم که این تفاهم نامه ها در حد کاغذ و کاغذبازی باقی بماند و درحال عملیاتی کردن مراحل اجرایی آن هستیم.

امضای تفاهم نفتی با ایتالیا و هلند، ایران هاب تجهیزات نفت می گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه دولت می تواند شرکت های ایرانی را در کنار شرکت های خارجی تعریف کند، توضیح داد: وقتی طرف های خارجی در حال بستن قرارداد با ایران هستند، باید فهرست شرکت های ایرانی هم مدنظر قرار گیرد و براساس قانون، از توانمندی های ایران هم در زمینه های مختلف بهره گیری گردد.

این مقام مسئول، اضافه نمود: تولیدنمایندگان نیز در این شرایط وظیفه ای بر عهده دارند و حالا که شرکت های خارجی درصدد مشارکت در صنعت نفت ایران هستند، می توانند به گونه ای عمل نمایند تا این شرکت ها با طرف های ایرانی که دانش فنی خوبی دارند، مجموعه های مشترک تشکیل دهند و در این صورت، آینده روشنی می توان برای صنعت نفت ایران متصور بود.

به گفته وی، می توان ضمن انتقال تکنولوژی، دانش شرکت های ایرانی را افزایش داد، به گونه ای که در کنار تامین احتیاج داخلی می توانیم صادرات را هم رونق دهیم و ایران به کشوری تبدیل گردد که هاب صادرات تجهیزات فنی در منطقه را راه اندازی کند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در انتها گفت: امیدواریم با همکاری و مشارکت شرکت های ایرانی و خارجی بتوانیم ایران را به نقطه ای برای انتقال تکنولوژی و جذب سرمایه گذاری خارجی در زمینه ساخت تجهیزات نفتی تبدیل کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 18 آذر 1398 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 513

به "امضای تفاهم نفتی با ایتالیا و هلند، ایران هاب تجهیزات نفت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نفتی با ایتالیا و هلند، ایران هاب تجهیزات نفت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید