افتضاحی که ترامپ در بازی آخر به بار آورد

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا اخیرا گفت در صورتی که در 14 دسامبر رای کالج الکترال این کشور را از دست بدهد ریاست جمهوری را ترک می نماید. این صحبت از نوع اطمینان دهی هایی که روسای جمهوری آمریکا معمولا باید مطرح نمایند نیست اما با توجه به رفتار مفتضحانه دونالد ترامپ از زمان شکست در تلاشش برای رسیدن مجدد به ریاست جمهوری در سوم نوامبر در برابر جو بایدن چنین صحبتی شایان توجه است.

افتضاحی که ترامپ در بازی آخر به بار آورد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، نشنال ریویو نوشت: دونالد ترامپ که تقریبا در همه رای گیری های مهم مربوط به انتخابات عقب ماند، در ایالتهای کلیدی به پیروزی بسیار نزدیک بود و این عملکرد قدرتمند غیرمنتظره او باعث یاری به جمهوریخواهان در رقم زدن یک موضع قدرتمند در دوره پس از ریاست جمهوری ترامپ می گردد. این چیز کمی نیست. اما رئیس جمهور نمی تواند اذعان به شکست را تحمل کند و از همان ساعات اولیه شب انتخابات تاکید نمود که واقعا برنده شده و با اختلاف زیاد برنده شده است.

بعد از انتخابات 2020 مسائل مشروعی درباره امنیت آرای پستی و فرایند شمارش آرا برای در نظر دریافت هستند (بعضی حوزه ها به طرزی عجیب چند هفته تکمیل شمارش اولیه آرا را طول دادند) اما اشتباه نکنید: محرک اصلی مناقشه پس از انتخابات طی چند هفته گذشته سرپیچی همراه با بداخلاقی یک مرد از پذیرش حکم مردم آمریکا بوده است. تیم ترامپ (و بخش بزرگی از حزب جمهوریخواه) وارونه کار نموده و به شکل مستاصل در کوشش برای یافتن چیزی، هر چیزی، در جهت حمایت از احساسات پراز شکایت رئیس جمهور به جای درنظر دریافت عینی اسناد و مدارک و نشان دادن واکنش موجه بوده اند.

تقریبا هیچ یک از ادعاهای مطرح شده از سوی تیم ترامپ در ریزترین آنالیز ها ثابت نشده اند. به طور خاص به سختی می توان در روزهای اخیر در توئیتر ترامپ چیزی که نزدیک به حقیقت باشد یافت. توئیتر او پر شده از ادعاهایی که رد شده اند و تئوری های توطئه احمقانه درباره سیستمهای رای گیری دومینیون. ادعاهای مخدوش و غیرصادقانه گفتمان عمومی را آلوده ساخته و سبب گمراه شدن افراد خوبی می گردد که در باور کردن چیزهای گفته شده از سوی رئیس جمهور آمریکا مرتکب اشتباه می شوند.

جمهوریخواهان منتخب به طور کلی این نگرش را در پیش گرفته اند که رئیس جمهور باید بتواند به دادگاه مراجعه کند. البته این حق قانونی اوست که شکایت کند اما او نباید شکایتهایی بی ارزش را در کوشش برای لغو کردن میلیونها رای پیگیری کند. این دقیقا کاری است که انجام داده و به همین دلیل وکلای شناخته شده جمهوریخواهان هر چه بیشتر کنار می کشند و به همین دلیل ترامپ در دادگاه متحمل شکست پشت شکست می گردد.

این ایده که دادگاه عالی قرار است این پرونده را به دست گرفته و یک حکم تغییر دهنده بازی صادر کند، در حالی که تیم ترامپ مصر به تاکید بر آن هستند، خیالی است. قضات محافظه کار به طور مداوم درخواستهای حقوقی متزلزل ترامپ را رد نموده اند و بعید است که قضات واکنش متفاوتی داشته باشند.

سرزنش کردنی ترین تاکتیک ترامپ، کوشش شرم آور او برای وادار کردن مقامهای جمهوریخواه به بلوکه کردن تایید آرا و همینطور وادار ساختن مجالس ایالتی به منصوب کردن الکترالهای حامی ترامپ همراه با نقض آشکار اراده عمومی بوده است. این به لطف صداقت و احساس وظیفه بیشتر جمهوریخواهان دخیل، راه به جایی نبرده اما این یک اقدام شدیدا غیردموکراتیک است که امیدواریم دیگر هیچ نامزد بازنده در انتخابات ریاست جمهوری حتی فکر تکرار کردنش را در آینده نکند.

شکست خوردن در یک انتخابات سراسری ضربه ای به غرور حتی پوست کلفت ترین سیاستمداران بوده و به طرزی اجتناب ناپذیر احساس تلخی و خشم در شخص ایجاد می نماید. چیزی که آمریکا مدتها توقعش را داشته، این است که نامزدهای بازنده در انتخابات این احساساتشان را بلعیده و دست کم وانمود به رفتاری موقر نمایند. اگر ترامپ قادر به انجامش نیست، باید دست کم از جنگ راه انداختن علیه نتیجه انتخابات دست بردارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 1377

به "افتضاحی که ترامپ در بازی آخر به بار آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتضاحی که ترامپ در بازی آخر به بار آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید