استفاده از ظرفیت سمن ها در اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق پرخطر

به گزارش مجله سرگرمی، نصیری گفت:سازمان داوطلبان هلال احمر از ظرفیت سمن ها برای اطلاع رسانی و کاهش شیوع بیماری کرونا در مناطق پرخطر استفاده می کند.

استفاده از ظرفیت سمن ها در اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق پرخطر

به گزارش ،محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در نخستین جلسه هم اندیشی و هماهنگی با سمن های همکار با هلال احمر به منظور بررسی شرایط شیوع ویروس کرونا و پیش بینی اقدامات لازم در استان تهران، گفت: سازمان های مردم نهاد به عنوان نزدیک ترین گروه های اجتماعی به مردم می توانند در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بهداشتی و پزشکی نقش آقرینی کنند.

وی با بیان اینکه نباید ذهن جامعه را مشوش کرد، اضافه کرد: حضور و اطلاع رسانی به موقع و به هنگام نیروهای داوطلب آموزش دیده به ویژه در مناطق پرخطر می تواند از شیوع و کاهش مخاطرات ناشی از ویروس کرونا کمک کند. به علاوه می توان با استفاده از ظرفیت تولیدی سمن ها، تجهیزات مورد نیاز پیشگیری مانند ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده را در کمترین زمان تهیه کرد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: برای بیان اهمیت موضوع و استفاده از ظرفیت تشکل ها ضروری است تا مربیانی از معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر با ارائه آموزش های حضوری و مجازی نسبت به اطلاع رسانی و آموزش داوطلبان مشارکت کننده در این طرح بزرگ ملی اقدام کند.

وی اظهار امیدواری کرد: با آموزش های لازم و مداخله به هنگام، از ابتلا و شیوع این بیماری به ویژه در میان گروهای پرخطر همچون بچه ها کار پیشگیری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fixfun.ir شناسه مطلب: 855

به "استفاده از ظرفیت سمن ها در اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت سمن ها در اطلاع رسانی و پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید